banner279

BDP Başkale Eş Başkan Adayı Güler Çalışmalarına Devam Ediyor

BDP Başkale Eş Başkan adayı İhsan Güler seçim çalışmaları kapsamında Eşmepınar (Kanîspî) köyünde düzenlenen halk toplantısına katılarak, seçmenlerden destek istedi.

BDP Başkale Eş Başkan Adayı Güler Çalışmalarına Devam Ediyor

Başkale ilçesine bağlı Eşmepınar (Kanîspî) köyünde düzenlenen halk toplantısına Başkale Belediyesi Başkan Adayı İhsan Güler, BDP Başkale İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak, HDP İlçe Başkanı Derviş Polat, İl Genel Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Daha sonra yaptıkları ziyaretle ilgili kısa bir bilgi veren Belediye Başkan Adayı İhsan Güler, “Başkale Serelbak bölgesinde bulunan Eşmepınar köyü yıllardır devletin sistematik politikaları yüzünden bir nevi tüm Başkale’den koparılmış durumdaydı. Bu ziyaretimizde Eşmepınar’daki halkımızın sorunlarını yerinde dinlemek ve yılların getirdiği ötekileşme duygusunu ortadan kaldırmak adına ziyarette bulunduk ve sorunlarını yerinde dinledik. Ziyaretimizin sonucunda olumlu ve geleceğe yönelik umutla ayrıldık. Bu temelde halkımızla dayanışma içerisinde tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz ve Eşmepınar’daki vatandaşlarımızın bize gösterdiği misafirperverlik içinde teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280