banner279

Bayram öncesi sıkı denetim

Van Belediyesi, Zabıta ekipleri kentte hem dilencilere yönelik hemde işyerlerinin denetimlerine ilişkin yaptığı çalışmalar devam ediyor.

Bayram öncesi sıkı denetim

Zabıta Müdürlüğü, 2 ayda kent merkezinde 326 iş yeri denetlerken, Zabıta Müdürü Vahap Kıpçak, Kurban Bayramı öncesi denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Van Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü tarafından kent merkezinde dilenci ve işyeri denetimleri yapıldı. Kent merkezinde yapılan dilenci denetimlerinde çok sayıda dilenci alınarak Zabıta Müdürlüğü´ne götürüldü. Yapılan kimlik kontrollerinde çoğu dilencinin kent dışından geldiği belirlenirken, birçok dilencinin ise Suriye vatandaşı olduğu tespit edildi. Zabıta Müdürü Vahap Kıpçak, insanların kutsal değerlerini kullanarak haksız kazanç sağlayanlara karşı yapabilecekleri tek şeyin dilencilerin kimlik bilgilerini alarak onları kent dışına çıkarmak olduğunu belirtti. Özellikle son dönemlerde Suriye´deki iç savaştan kaynaklı göç ederek Van´a gelenlerin büyük bir bölümünün dilencilik yaptığını aktaran Kıpçak, denetimlerin bundan sonraki süreçte daha da arttıracaklarını belirtti.

Zabıta Müdürlüğü, yine Ağustos ve Eylül aylarında yaptığı denetimlerle ilgili bilgi verdi. Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri Ağustos ve Eylül ayı içerisinde şehrin merkezinde bulunan 326 iş yerinde denetim yaparken, bu işyerlerinden çocuğuna hem uyarı hemde ceza kesti. Alo Zabıta (153)  hattını arayarak ihbar edilen iş yerlerinin denetimlerini de anında yapan denetim ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle de yeni bir çalışma başlatacak. prestij

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2012, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140