banner279

Başkan Berge: Kapıköy Sınır Kapısı açılmalı

Van Turizm Konseyi Bileşenleri Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Berge, pandemiden önce yılda yaklaşık yarım milyon İranlı turistin Van’a yaklaşık 526 milyon TL katkı sağladığını hatırlattı.

Başkan Berge: Kapıköy Sınır Kapısı açılmalı

Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması gerektiğini söyleyen Berge, bunun için başta Van Valisi Mehmet Emin Bilmez olmak üzere şehrin tüm dinamiklerinin çaba sarf ettiğini vurguladı.

  “SAYIN VALİMİZ GAYRET GÖSTERİYOR”

  Kapıköy’ün açılması için Vali Bilmez’in Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduğunu hatırlatan başkan Berge, “Başta Sayın valimiz, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olarak Kapıköy’ün açılması için yoğun bir çalışma yürüttük. Şehrimizde Kapıköy ile ilgili bir gündem oluşturduk. Elbirliğiyle kapının açılması için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

  “VAN EKONOMİSİNİN CANLANMASI İÇİN KAPIKÖY AÇILMALI”

  İranlıların Van ekonomisi için hayati öneme sahip olduğunu belirten VAN ESOB Başkanı Berge, “Van ekonomisinin canlanması için kapımız mutlaka açılmalıdır. Başta esnaf ve sanatkârımız olmak üzere, tüccar ve tüm kesimlerin gözü Kapıköy’dedir” ifadelerini kullandı.

  VAN TURİZM KOMİSYONU: SAYIN VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

  Vali Mehmet Emin Bilmez’in Ankara'da çalışma yürüttüğünü belirten Van Turizm Konseyi Bileşenleri, “Sayın Valimiz, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için Van'a gelen İran heyetlerine de gereken bilgilendirmeleri yapmıştır. Sayın valimize yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyoruz ve gösterdiği gayretlerin sonuç alacağına inanıyoruz. Sayın valimizin turizm konusundaki yenilikçi fikirlerini destekliyoruz. Sayın valimiz tüm görüşmelerimizde yer aldı. Van için hayati önemde olan Kapıköy Sınır Kapısı'ının açılması esnafımız için elzemdir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241