banner279

Başkale’deki pansiyonlar denetlendi

Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, Anadolu İmam Hatip Lisesi Çok Programlı Lisesi Kız Teknik Lisesi pansiyonlarını denetledi.

Başkale’deki pansiyonlar denetlendi
 Bölge: Zafer Tayfur

   Nöbetçi öğretmenlerden pansiyon hakkında bilgi alan Samsa, yatakhane, lavabo, yemekhane ve çamaşırhaneyi denetledi.

    Daha sonra etütlerde ders çalışan öğrencilerle bir sohbet eden Samsa, istekleri olup olmadığını sordu.

    Eğitimde kaliteyi yakalamak için öğrencilerin barındıkları yerlerin çok önemli olduğunu belirten Samsa, "Olumsuz her durum, öğrencilerin psikolojisini kötü etkiler. Yaptığım incelemeler sonrası pansiyonun adeta turistik bir otel kalitesinde olduğunu gördüm. Öğrencilerimizi kaldıkları ortamda rahat ettirirsek, eğitimde istenilen başarıya daha da yaklaşmış oluruz ve bir ülkenin kalkınmasının temel şartlarından biri nitelikli insandır. Bu nedenle geleceğimizin güvencesi olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkânlarımızı öğrencilerimizin hizmetine sunma çabası içindeyiz.” dedi.

    Pansiyon sorumlusu olan öğretmen ve denetmenlerden her konuda bilgi alan ve bilgi veren Samsa, nöbetçi öğretmen ve denetmen dışında pansiyonlarda kimsenin kalmayacağı ve pansiyon hizmetlerinde yararlanamayacağını belirterek “Bu pansiyonlar sadece geleceğimizin güvencesi olan öğrencilerimiz yararlanacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140