banner279

Başkale'de TÜBİTAK bilgilendirme toplantısı…

Başkale ilçesinde düzenlenen TÜBİTAK bilgilendirme toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, TÜBİTAK Bölge Müdürlüğünde görevli Koordinatörler ile il milli eğitim müdürlüğünde görevli proje koordinatörü öğretmenler katıldı.

Başkale'de TÜBİTAK bilgilendirme toplantısı…
 Bölge: Zafer Tayfur

   Başkale Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda ve İmam Hatip Ortaokulu konferans salonlarında yapılan iki toplantının açılış konuşmalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa yaptı.

    Samsa, eğitim öğretim kurumlarında üretilen sonsuz sayıda bilgi mevcut olduğunu belirterek, “Eğitim öğretim kurumlarımızın birçok amacı olmakla beraber en önemli fonksiyonu bilgi üretmek, bunu bilimsel disiplinler çerçevesinde öğrencilerimizde beceri haline getirmektir. Bu önemli bir unsurdur. Dünyanın gelişmiş bütün ülkelerinde bu disiplini küçük yaştan itibaren öğrencilerde bir davranış haline getirme modülü üzerinde çalışılmaktadır” dedi.
Başkale de bu sene hedeflerinin çok sayıda TÜBİTAK projesini sunmak olduğunun altını çizen Samsa , “Bu projeleri sunarken de başarılı projelerin, anlamlı projelerin, bilimsel değeri olabilecek projelerin olmasına gayret göstereceğiz. Bu kapsamda bütün okul müdürlerinin, branş öğretmenlerinin ve AR-GE ekibinin bu işe birebir sarılmalarını ve koşturmalarını ümit ediyoruz” dedi.

    Toplantıyı milli eğitim AR-GE Koordinatörleri Kenan Gezici ile Rıdvan Kaçar yaparak yarışmalar hakkında öğretmen bilgilendirmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140