banner279

Başkale’de gıda denetimi yapıldı

Van'ın Başkale Belediyesi, ilçe merkezindeki tüm fırın, unlu mamul ve kantin işletmelerini denetledi.

Başkale’de gıda denetimi yapıldı
   Başkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların ve öğrencilerin sağlıklı ve güvenli hizmet almalarının sağlanması amacıyla tüm fırın, unlu mamul ve kantin işletmelerinde denetim gerçekleştirildi.
   İlçe merkezindeki fırın,  unlu mamul üretim yerleri ve okul kantinlerini denetleyen zabıta ekipleri, iş yerlerinin üretim alanlarını, depolarını ve belgelerini kontrol etti.
    Denetimler sırasında karşılaştıkları sorunlarla ilgili iş yeri sahiplerini uyaran ekipler, bazı iş yerleri hakkında da tutanak tuttu.
Zabıta ekipleri okul çevrelerindeki büfelerde de hijyen ve gıda denetimi yaptı.  İşletmelerin sağlık koşullarına uyulması için sürekli denetimler yaptıklarını aktaran ekipler "Halkın sağlığını ön planda tutarak gıda konusuna büyük önem veriyoruz. Fırınlar, unlu mamuller ve okul kantinlerde gerekli kontrolleri gerçekleştirerek eksikleri sözlü ve tutanaklar halinde iş yeri sahiplerine ilettik. Denetimler vatandaşların sağlığı için sürecektir." İfadelerini kullandı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241