banner279

Başkale İlçesi'nde Ak Parti heyetine saldırı…

Seçim çalışmaları kapsamında Van'ın Başkale İlçesi'nde esnaf ziyareti yapan AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban ve Başkale İlçe Başkanı İsmet Mihirci, HDP'li olduğu belirtilen bir grubun saldırısına uğradı.

Başkale İlçesi'nde Ak Parti heyetine saldırı…
Seçim çalışmaları ve taziye ziyaretlerinde bulunmak üzere Van'ın Başkale İlçesine kalabalık bir ekiple giden AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban ve partililer bir taziye ziyaretinde bulundu.
Taziye ziyareti sırasında bazı HDP'lilerin AK Partililerin ilçeye gelmelerini istemediklerini belirterek tepki gösterdiği ifade edildi. Taziye ziyaretinin ardından esnafları da ziyaret eden AK Partililer, esnafın istek ve sorunlarını dinledi. Sorunların çözümü konusunda adım atılacağını ve amaçlarının hizmet etmek olduğunu belirten Faruk Alpaslan, "Bir Başkaleli olarak sıkıntıları gidermek ve ilçeme yatırım yapmak, gençleri işsizlikten kurtarmak ve hizmet için milletvekili adayı oldum" diyerek, başta esnaflar olmak üzere tüm Başkalelilerin hizmetin en iyisini hak ettiğini dile getirdi.
Yapılan açıklamada, "Esnaf ziyareti devam ettiği sırada, esnafın ve halkın ilgisinden rahatsız olan HDP Van Milletvekili Adayı Lezgin Botan'ın kardeşi  ve Başkale Belediye Meclis Üyesi Selahattin Bozkurt, DBP Başkale İlçe Başkanı Senar Yıldız ve DTK Başkale temsilcisi Derviş Polat'ın öncülük ettiği bir grup BDP'li AK Partili heyete saldırdı. Bir fırını ziyaret sırasında gerçekleşen saldırıda, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda'nın kardeşi ne yumruk atan, ağır hakaretler eden HDP'liler, AK Partililere "Sizi dağa kaldıracağız, teker teker hesap soracağız, hepinizi geberteceğiz" şeklinde tehditler yağdırırken, emniyet yetkililerini de "AK Partilileri ilçeden çıkarın, çıkarmazsanız olaylar çıkacak" şeklinde tehdit etti. Seçim aracı ile ve oturarak yolu kapatan HDP'liler oy kaybetme kaygısı ile AK Partililerin esnaf ziyaretine devam etmesine engel oldu. Olayların ardından AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ile Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı" ifadeleri yer aldı. Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2015, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241