banner279

Başkale'deki çiftçilere yem desteği

Van Ticaret Borsası (VANTB) girişimleriyle, Başkale’de meydana gelen sellerde zarar gören mahallelerdeki ççiftçilere destek sağlandığı belirtildi. Van Ticaret Borsası girişimleriyle, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (Diyarbakır OSB) ortak çalışmasıyla bölgeye yardım eli uzatıldığı belirtildi.

Başkale'deki çiftçilere yem desteği

Başkale ilçesinde, selden zarar gören mahallelerdeki çiftçilerin, hayvanları için yem bitkileri yardımında bulunuldu.
VANTB, Diyarbakır TSO ve Diyarbakır OSB, sel bölgesinde zarar gören çiftçilere, hayvanları için önem arzeden saman ve yem bitkileri yardımında bulundu. 
Yardımların 5 mahalleye ulaştığı belirtildi.
Başkale İlçe Tarım Müdürü Yunus Emre Tepe ve Başkale Ziraat Odası Başkanı Rahmi Aşkan da yardım dağıtımına katıldı. 
Başkale'de sellerin meydana gelmesinin ardından, çeşitli ziyaretlerle vatandaşların yanında olduklarını söyleyen VANTB Başkanı Nayif Süer, "İnsanımızın yanında olduk. Ziyaretlerimiz ile çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın sorunları ile ilgilendik." dedi. 
DTSO ve Diyarbakır OSB'ye teşekkür eden VANTB Başkanı Süer, "Girişimlerimiz ile Başkale'ye desteklerini sunan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Kaya ile Diyarbakır OSB Başkanı Sayın Mustafa Fidan'a teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140