banner279

Bakanlar Kurulu'ndan taşeron açıklaması

Taşeron işçilerle ilgili geçen hafta birbiri ardına gelen son dakika haberlerinin ardından Bakanlar Kurulu bugünkü toplantısından sonra son durumu açıkladı.

Bakanlar Kurulu'ndan taşeron açıklaması
Taşeron işçi düzenlemesiyle ilgili hükümetten geçen hafta boyunca gelen son dakika haberlerinin ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'ndan yeni bir haber daha geldi.
 
Toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ taşeron düzenlemesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı.
 
"Taşeron konusu eli kulağında dersek yanlış olmaz. Çalışmalar tamamlanmış durumda.
 
Bu hafta Bakanlar Kurulu'na gelmedi ama önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na gelebilir. Bütçe görüşmelerinden sonra parlamentoya gelecek."
 
Hatırlanacağı üzere Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilerle ilgili geçen hafta önemli bir açıklama yapmış ve 'içimize sinen bir düzenleme oldu' demişti.
 
Sarıeroğlu'nun açıklamaları tasarının bittiğine işaret ederken, hemen sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da kritik bir açıklama gelmişti.
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “Taşeron ne olacak Sayın Cumhurbaşkanım” diye bağırması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu işte taşeron olmaz. Ama taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor” diye cevap vermişti.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241