banner279

Bakan Yardımcısı Çiftci’den, Van Vakfı’na ziyaret…

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, İstanbul’da bulunan Van Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bakan yardımcısı Çiftçi, İstanbul’da yaşayan Vanlıların birlik ve beraberliğine dikkat çekerek, “İstanbul’da katıldığım etkinliklerde görüyorum ki, güçlü bir Van lobisi var. Gerçekten de İstanbul’dan çok güçlü bir Van sesi duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bakan Yardımcısı Çiftci’den, Van Vakfı’na ziyaret…
 Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci Van Kültür ve Dayanışma Vakfını ziyaret ederek yeni seçilen yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

   Van Vakfı yönetim kurulu üyeleri, dernek başkanları ve iş adamlarının da katıldığı ziyarette karşılıklı fikir alışverişi yapılarak istişarelerde bulunuldu. 

 

   AĞAR’DAN, ÇİFTCİ’YE ZİYARET

   Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar yaptığı selamlama konuşmasında Bakan yardımcısı Çiftçi’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

   Başkan Ağar, “ Öncelikle sayın bakan yardımcımıza nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. İstedim ki, bugün burada iş adamlarımız ve STK temsilcilerimiz ile de bir araya gelerek sayın bakan yardımcımızla birlikte karşılıklı istişare toplantısı gerçekleştirelim.  Bugünlerde Van’ımızın her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyacı var. Tabi burada en büyük sorumluluk STK’larımıza düşüyor. İstanbul’da bulunan tüm dernek ve STK’larla beraber hareket ederek inşallah gücümüze güç katacağız” dedi.

    “VANLILARI BİR ARADA GÖRMEK, MUTLULUK VERİCİ”

    Gümrük ve Ticaret Bakan yardımcısı Fatih Çiftci yaptığı konuşmasında metropol şehirlerde yaşayan Vanlıların birlik ve beraberliğine dikkat çekti.

   Yeni seçilen Van Vakfı yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten Bakan Yardımcısı Çiftci, “ Sevgili hemşehrilerim, özellikle Vakıf başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum.  Vakfımızın yönetimi değiştikten sonra telefonla görüşerek tebrik etmiştim. Fakat bugünde bizzat Vakfımızı ziyaret ederek hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunalım hem de siz değerli hemşehrilerimizle hasbıhal edelim istedik.  Vanlıları böyle bir arada görmek bizi gururlandırıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da birçok etkinliklere katıldık. Ve gördük ki Vanlılar İstanbul’da büyük bir güç. Gerçekten de güçlü bir Van sesi duyduk ve mutlu olduk.  Hemşehrilerimizin güzel yerler edinmeleri Van adına ve bizim adımıza büyük gurur ve onurdur.  Buradaki birlik ve beraberliğimiz Van için gelecekte çok büyük umuttur.  İstanbul’da ciddi sayıda iş adamımız ve nüfusumuz var.  Geçmişte birçok yerde sinerji yaratamadığımızdan dolayı istediğimiz sonuçları alamadık.  Ama inanıyorum ki bundan sonra güçlü Van lobisi ile her yerde söz sahibi olacağız. Bundan sonraki süreçte inşallah sizlerin gayretleriyle İstanbul’ da, gerek bürokraside gerekse iş dünyasında daha iyi yerlerde olacağız. Bu bizim için çok çok önemlidir. Şunu kabul etmek gerekir ki; iş dünyasını da, siyaset dünyasını da yöneten İstanbul’dur.  Burada Vanlıların güçlü olması, memleket adına önemli sonuçlar doğuracaktır. Şu anda çok önemli ve çok ciddi bir süreçten geçiyoruz. Hemşehrilerimizin düşünceleri farklı olabilir,  ama bu anlamda da hem ülkemizin geleceği hem de Van’ımızın geleceği için doğru adımlar la doğru yerde bulunmamız gerektiği kanaatindeyim.  İnşallah bundan sonraki süreçte de Van için doğru şeyler ve doğru kararlar alınır” dedi. Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241