banner279

Bakan Soylu'ya yeni kayyumlar gelecek mi sorusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır, Van ve Mardin'de müfettişlerin olduğunu ve denetimlerin sürdüğünü söyledi.

Bakan Soylu'ya yeni kayyumlar gelecek mi sorusu
 TBMM yeni yasama yılı resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, "Yeni görevlendirmeler bekleyelim mi kayyum olarak" sorusuna, Diyarbakır, Van ve Mardinbüyükşehir belediyelerinde müfettişlerin denetim yaptığını açıklayarak cevap verdi.

"81 İLDE AYNI KURALLAR UYGULANIYOR"

Bakan Soylu, açıklamasında "Üç ilde müfettişlerimiz var; Diyarbakır, Van ve Mardin. Büyükşehirler. Diğer büyükşehirlerde de var. Ama buraların özelliği şu; yerinde denetim yapıyorlar ve bu konuda Türkiye'nin 81 ilinde hangi kuralları uygulanıyorsa, aynı kurallar uygulanacak. Milletin her bir kör kuruşunun hesabı devlette nasıl soruluyorsa yerel yönetimlerde de aynı şekilde bu denetim hem Meclis denetimine tabidir hem de devletin kendi kuralları içinde oluşmalıdır" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'ya yeni kayyumlar gelecek mi sorusu

"ÖZEL OLARAK MERCEK ALTINDA DEMİYORUM"

Soylu, "Diyarbakır, Mardin ve Van özel olarak mercek altında mı?" şeklindeki soruya ise, "Özel olarak mercek altında demiyorum. 81 vilayette nasıl teftiş yapıyorsak, rutin, oralarda da yapıyoruz. Eğer demokrasi ve hukuk devletinin dışında bir şey görürsek, hangi belediye olursa olsun, darbe, FETÖ, terör örgütüne dayanak gibi bu konudaki kararlarımızı almakta elbette millet tarafından görevliyiz. Biz milletin bize ne görev verdiğini biliyoruz ve o çerçevede hareket ediyoruz" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241