banner279

Bahçesaray’da yeni sahalar ve kız YİBO hizmette…

Bahçesaray Çok Programlı Lisesi Basketbol Sahası, Çok Programlı Liseye ait kapalı hala saha, ve onarımı tamamlanan Bahçesaray Kız YİBO Okulu’nun açılışı gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Bahçesaray’da çok güzel gelişmeler beklediklerini söyledi.

Bahçesaray’da yeni sahalar ve kız YİBO hizmette…

  Bahçesaray İlçe Kaymakamı Serhat Karabektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Bahçesaray Eski Belediye Başkanı Naci Orhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftçi, Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım Erva, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mücahit Tunç, Şahin Uçkan, Bahçesaray Devlet Hastanesi Başhakemi Ulas Doğan, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı açılış programları bir hayli renkli geçti.

   Basketbol sahası, kapalı hala saha ve onarılan Kız YİBO’nun öğrencilerin hizmetine açılışından dolayı mutlu olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, açılışların ilçe halkına ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

   Eğitim anlamında Bahçesaray ilçesinden çok güzel gelişmeleri beklediklerini belirten Kırekin, tüm ilçelerde olduğu gibi, Bahçesaray ilçesinde de eğitim yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

   Yapımı tamamlanan tesislerin, onarılan okulların eğitime yeni bir ivme kazandıracağını belirten Kırekin, açılışını yaptıkları basketbol sahası ve halı sahanın öğrencilerin sportif faaliyetlerini sürdüre bilmesi anlamında önemli olduğunu söyledi.

   Bahçesaray Kız YİBO’nun 700 bin TL harcanarak yeniden onarımdan geçtiğini belirten Kırekin, böylelikle öğrencilerin daha nezih ve rahat bir ortamda eğitim-öğretimlerine devam edebileceklerini ifade etti.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140