banner279

Aygel-Der'den yeni kurs çalışmaları

Aydınlık Bir Gelecek İçin Eğitimsiz Kimse Kalmasın Derneği tarafından, çocuk ve gençlere yönelik LGS, YKS ve KPSS Kursu (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Tarih, Eğitim Bilimleri) Spor, Akıl ve Zeka Oyunları Kursu (Masa tenisi, Dart, Satranç, Dama) Temel Dil Kursları (İngilizce, Arapça) ve Temel Dini Bilgiler Kursu ( Kuran-ı Kerim, Siyer) dersleri verilecek.

Aygel-Der'den yeni kurs çalışmaları

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Mehmet Nuri Kıpçak: "Dernek olarak hazırlamış olduğumuz Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi başlıklı projemiz T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından uygun görülmüş ve kabul edilmiştir" dedi.
Kıpçak: "Yarınımızın asıl sahipleri olan gençlerimizi, becerileri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirerek onları daha iyi bir geleceğe sahip olmaları yönünde en iyi şekilde hazırlamak için gerçekleştireceğimiz projemizde oluşturulacak Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi’mizde, pandemi sürecinin normale dönmesi ile birlikte çocuk ve gençlerimize yönelik LGS, YKS ve KPSS Kursu (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Tarih, Eğitim Bilimleri) Spor, Akıl ve Zeka Oyunları Kursu (Masa tenisi, Dart, Satranç, Dama) Temel Dil Kursları (İngilizce, Arapça) Temel Dini Bilgiler Kursu ( Kuran-ı Kerim, Siyer) dersleri verilecektir. Projemizin Koordinatörü olan İhsan Kılıç’ın koordinesinde 11 ay sürecek olan projemiz kapsamında yapılacak olan Çanakkale Şehitliği gezi programının yanı sıra kırsal alanda eğitim gören öğrencilerimiz ile sosyal, kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecektir. Aygel-Der olarak gençlerimizin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygusuyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren manevi değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılarak üretilmesi, toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin edecek bir yaklaşımı benimsemekteyiz. Dernek olarak temel hedefimiz, gençlerin eğitim, sağlık, bilim, kültür, sanat, spor, girişimcilik gibi alanlarda farkındalıklarını artırarak kalkınmaya entegrasyonlarını sağlamaktır. Mutlu Yarınlar Gençlik Merkezi Projemiz ile milli ve manevi değerlerine tam bağlı, evrensel değerlere sahip, çevreye duyarlı, bilgili ve özgüvenli, etkin girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, sosyal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan tarih, kültür ve sanat ile yoğrulmuş, milli ve manevi değerleri kazanan, erdem sahibi bir nesil yetişebilmesine bir nebze de olsa katkıda bulunabilme amacı gütmekteyiz. Bu doğrultuda, bu projemizin Van ilimize kazandırılması sürecinde bizlerden yana desteklerini esirgemeyen AK Parti Van İl Başkanı sayın Kayhan Türkmenoğlu beyefendinin şahsında emeği geçen herkese şahsım ve kurumum adına sonsuz teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306