banner259

Avukatlardan 'Van Gölü Nefesimizdir' kampanyasına destek

Van'da bulunan 23 baro başkanı ve çok sayıda avukatın, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Van Gölü Nefesimizdir' kampanyasına destek vermek için gölde gezinti yaptığı, Akdamar Adası'nı ziyaret ettiği belirtildi.

Avukatlardan 'Van Gölü Nefesimizdir' kampanyasına destek

Konu hakkında Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Adalet Nöbeti için Van’a gelen 23 baro başkanı ve çok sayıda avukat, Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ‘Van Gölü Nefesimizdir’ kapmayasına destek vermek için gölde gezinti yaparak, Akdamar Adası’nı ziyaret etti. Van Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ‘Van Gölü Nefesimizdir’ kampanyasına destekler sürüyor. Adalet Nöbeti için Van’a gelen 23 baro başkanı ve çok sayıda avukat, ‘Van Gölü Nefesimizdir’ kapmayasına destek vermek için deniz otobüsüyle gölde bir gezinti yaparak ardından Akdamar Adası’nı ziyaret etti. Avukatlar daha sonra Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için üzerinde “Van Gölü Nefesimizdir” yazılı tişörtlerini giydi. Avukatları karşılayarak, program boyunca eşlik eden Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.” denildi.

‘VAN GÖLÜ BU COĞRAFYANIN EN ÖNEMLİ DEĞERLERİNDEN BİRİ’
Açıklamada, göldeki kirliliğe dikkat çeken Eşbaşkan Özgökçe Ertan'ın şu konuşmasına yer verildi; “Bu denizin maviliği hiçbir yerde yok. Buranın güzelliği dünyanın hiçbir yerinde yok. Memleketin her bir yeri ayrı bir güzellik. Bizlerin dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmesi için böylesi programlar oldukça önemlidir. Van Gölü Nefesimizdir. Van Gölü bu coğrafyanın en önemli değerlerden biridir. Van Gölü coğrafyanın ve tarihin bize bir armağanıdır. Gölü geleceğe bırakmak için korumalıyız. Van Gölü ciddi bir kirlilik ve tehlike ile karşı karşıya. Buna karşı önlemler almak için sürekli tedbirler ve kalıcı çözümler için çaba harcıyoruz. Van Gölü’nü korumak bizim boynumuzun borcudur. Sizlerin Van Gölü Nefesimizdir demesi bizi onurlandıracaktır. Sizleri ağırladığımız için çok mutluyuz.”
Van Baro Başkanı Zülküf Uçar'ın ise “Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Bütün avukatlar olarak Van Gölü Nefesimizdir diyoruz.” ifadelerini kullandığı kaydedildi.
Etkinliğin sonunda toplu fotoğraf çektiren avukatların, hep birlikte ‘Van Gölü Nefesimizdir’ sloganı attığı belirtildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141