banner279

AVM’lerin şehir dışına alınma çalışması

AVM il dışına alınması gerektiğini vurguladı.

AVM’lerin şehir dışına alınma çalışması
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VESOB) Başkanı Faruk Alpaslan, küçük esnafın mağduriyetinin giderilmesi için alışveriş merkezlerinin (AVM) il dışına alınması gerektiğini vurguladı.
İHA muhabirine açıklamada bulunan VESOB Başkanı Faruk Alpaslan, dünyanın her yerinde büyük AVM’lerin belli bir kilometre baz alınarak şehir dışında yapıldığını belirterek, bu AVM’lerin küçük esnafı olumsuz yönde etkilemediğini söyledi. Özellikle bazı mesleklerdeki fabrikasyon üretiminin küçük esnafın işlerini durdurduğunu vurgulayan Alpaslan, “Çağa uygun ve kaliteyi elde edebilmemiz açısından esnaf ve sanatkarımızı kesinlikle göz ardı etmemeliyiz. Buradaki AVM’ler ve büyük markalar, istihdam oluşturacakları yerde, ilimize para bırakacakları yerde, bu paraları ilimizden çekip götürüyor. Biz buna karşı değiliz. Ama bunun şehir dışında yapılması gerekiyor” dedi.

Sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiğini belirten Alpaslan, “Bu sorunun çözümü için valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah küçük esnafımızın mağduriyetini gidereceğiz” ifadelerini kullandı.
Van’ın ulaşım sorununun çözülmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Alpaslan, “Hem esnafımız hem de şoför esnafımızı rahatlatacak olan ve şu anda var olan mastır ulaşım planı, inşallah bir an evvel hayata geçirilir. Bizlerde bunun için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140