banner279

Atıl durumdaki imarethane nikâh salonuna çevriliyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan ile birlikte eski Van Kalesi yerleşkesinde bulunan tarihi Hüsrevpaşa Camii ve Külliyesi yanında bulunan nikah salonunda incelemelerde bulundu.

Atıl durumdaki imarethane nikâh salonuna çevriliyor

İpekyolu Belediyesi’nin Van Kalesi arkasında bulunan ve atıl durumda bekleyen İmarethane’nin ‘Nikâh Salonu’na çevrilmesi projesi kapsamında incelemelerde bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan ile icracı müdürlük yetkililerinden, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmaların başlaması durumunda imarethane ve çevresindeki diğer yapıların, tarihi doğal yapısının korunarak, evlendirme ve Nikâh Salonu’na dönüştürüleceği bilgisini paylaşan Başkan Vekili Aslan, “ Eski Van şehri yerleşkesinde bulunan İmarethane kısmında, evlendirme ve nikâh salonu projemiz bulunuyor. İnşallah Sayın Valimizin katkılarıyla bu projemizi gerçekleştirdiğimizde, evlenecek çiftlerimizin hem dini ve hem de resmi nikâhlarını kıyabilecekleri nezih bir mekân oluşturacağız. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında tarihi alanın doğal yapısının korunarak ahşap yollar, peyzaj süs bitkileri, çimlendirme, fotoğraf çekim ve dinlence alanlarımızı projemize dâhil edeceğiz.” dedi.

İncelemelerin ardında İpekyolu Belediyesi tarafından yapımına başlanan, Belediye Sosyal Tesisleri’ne geçen,  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’dan, sosyal tesisler hakkında bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140