banner279

Arapça metin canlandırma yarışması Van finali…

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Arapça Metin Canlandırma yarışmasının bu yıl 9'uncusu yapıldı.

Arapça metin canlandırma yarışması Van finali…
 Van İpekyolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Hasa Tevke, Önder Başkanı Mehmet Emin Akan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Metin Ermiş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

   Müftülük personeli, İlahiyat Fakültesi hocaları ve Arapça öğretmenlerinden oluşan Arapça metin canlandırmada yarışmasında 12 imam hatip okulu yarıştı.

   9.’uncusu düzenlenen Arapça metin canlandırma yarışmasında Van finalinde İpekyolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu birinci, İskele Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ikinci, Said Nursi İmam Hatip Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

   Ödül töreni öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Van’da yine tarihi bir güne şahitlik ettiklerini belirterek,  imam hatip öğrencilerinin her anlamda donanımlı yetiştiğini söyledi

   Tevke, “ Güzel bir program oldu. Öğrencilerimizin burada sergilediği performansları profesyonel oyuncuları aratmayacak şekilde olduğuna eminim. Sergilenen bu oyunlar, tiyatrolar, profesyonellik ileride onların hayatlarına yön verecek ışık tutacak. Bu öğrencilerimizi yetiştiren herkese teşekkür ediyorum. Bu yarışmalarda bulunan her kes bizim için birincidir, kendinizi asla küçümsemeyin. Başarılar diliyorum” dedi.

   Dereceye giren okullara protokol tarafından çeşitli ödüller verildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280