banner279

Altında kafalar karışık

Altının son iki yılın en büyük düşüşünü yaşadığı şu günlerde Van'daki kuyumcuların ve müşterilerin kafası karışmış durumda.

Altında kafalar karışık
Konu ile ilgili görüştüğümüz kuyumcu Turgut Cancan, altındaki söz konusu düşüş nedeniyle herkesin elindeki parayı altına çevirmeye çalıştığını söyleyerek, altının önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceğini kestiremediklerini söyledi.

 

Şu an itibariyle çeyrek altının 147 TL'ye satıldığını söyleyen kuyumcu Cancan, "Şu anda altına talep çok. Herkes, altındaki düşüşten dolayı elindeki avucundaki parayı altına çevirmeye çalışıyor. Şu an 24 ayar altın 83 TL, 22 ayar 82 TL'dir. Açıkçası biz de ne olacağını bilemiyoruz, o yüzden vatandaşlara nasıl bir tavsiyede bulunacağımızı bilemiyoruz. Düşüş devam mı eder, yoksa tırmanışa mı geçer bilemiyoruz. Çeyrek 185 TL'den geliyordu, şimdi 147 TL olmuş. 136'yı 132'yi gördü" dedi.

 

Önceki gün altınlarını satmak zorunda kaldığını söyleyen Raşit Zirek ise, "Halk arasında altının bayağı düşeceği söylentisi vardı. Biz de altınımızı sattık. Borcumuz vardı. Daha çok zarar etmeden satayım dedim. 2 hafta önce 635 TL'ye cumhuriyet altını aldım, önceki gün 550 TL'ye satmak zorunda kaldım" şeklinde konuştu. (Fırat Arslan - İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2013, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140