banner279

Altı yüz kişilik ekipten, karla mücadele çalışması…

Van Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 6 bin kilometre yol ağında yapacağı karla mücadele çalışmaları için tüm organizasyonunu tamamladı. Çalışmalar, 600 kişilik ekip ve yüzlerce iş makinesi ile yapılacak.

Altı yüz kişilik ekipten, karla mücadele çalışması…
   Van Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 6 bin kilometre yol ağında yapacağı karla mücadele çalışmaları için tüm organizasyonunu tamamladı. Tüm ilçelerde şantiyeler kuran belediye, alınan yeni araçları da ilçeler ve kent merkezinde konumlandırdı.


Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık iki aydır bu çalışmalarla ilgili haritalar çıkarılarak, alanlarla ilgili veriler toplandı. Daha sonra ilçelerin yol ağına göre araçları konumlandıran belediye, ana arterlerde yapacağı çalışmalar için de tüm ekipleri hazır halde tutuyor.


Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı karla mücadele çalışmaları için, 10 dozer, 40 greyder, 26 loder, 18 beko loder, 35 kamyon, 8 çekici trayler, 16 servis aracı, 16 çift kabin pikap, 5 kar savurma aracı, 6 tuzlama kamyonu, 4 minibüs olmak üzere toplam 150 iş makinesi, 40 hizmet aracı ve 450 kişi ile kış boyunca karla mücadele çalışması yapacak.


Kentin ana arterleri için ise Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı, 150 kişilik bir ekiple kaldırım ve ana arter kar temizleme çalışmalarına katılacak. 6 bin kilometre yol ağında çalışma yürütecek olan Van Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyeleri ile koordinasyon içerisinde çalışmalarını yürütecek. En ücra mahallede bile yolların hızlıca açılması ve özellikle taşıma sistemi ile eğitim alan öğrencilerin okullarına ulaşması için de öncelikli çalışmalar yapacak. Yine belediye tarafından kriz merkezleri ve şikayetlerin değerlendirileceği iletişim kanalları da oluşturulacak. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241