banner279

Akaryakıt otomasyon sistemi ile, tasarruf sağlanıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, akaryakıt kontrolünü sağlamak için hayata geçirdiği ‘Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemi’ ile akaryakıtta tasarruf sağlandığını duyurdu.

Akaryakıt otomasyon sistemi ile, tasarruf sağlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, akaryakıt tasarrufunu ve kontrolünü sağlamak için ‘Mobil Akaryakıt Otomasyon Sistemine’ geçti. Hayata geçirilen sistem ile birlikte akaryakıt alışverişi daha sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınıyor. Hayata geçirilen sistem ile aynı zamanda ilçelerde bulunan akaryakıt istasyonlarına anlık erişilecek. Ayrıca belediye hizmetlerinde kullanılan tüm araç ve gereçlerin TAG chipler tanımlı olup, akaryakıtı otomasyon sistemi ile kontrol altına alınarak akaryakıt tasarrufu sağlanıyor. 
Mobil Akaryakıt otomasyon sistemi ile birlikte tasarruf sağladıklarını belirten Makine İkmal Daire Başkanı Selim Elhansu, 2020 yılı içinde faaliyete geçen Mobil Akaryakıt otomasyon sisteminin 13 ilçede devreye alındığını söyledi. Makine İkmal yerleşkemizde 3 adet olmak toplam 16 noktada sistemlerin hizmet verdiğini belirten Selim Elhansu, “Şantiyelerde bulunan akaryakıt taşıyan transfer araçların üzerinde otomasyon sistemi var. Bu sistem ile birlikte, akaryakıt kontrolü anlık olarak merkeze aktarılmakta. Sistemin tüm hareketlerini kayıt altına alınması sayesinde geçmişe yönelik verilere kolayca ulaşılmaktadır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140