banner279

Ak Partili Keyifli'den “Kadro“ İddiası

Van'da yayın yapan Tutku FM Radyosu’na konuk olan Keyifli, seçim çalışmaları kapsamında köy, mezra, sokak, mahalle, ilçe demeden gezdiklerini söyledi.

Ak Partili Keyifli'den “Kadro“ İddiası

Van'da yayın yapan Tutku FM Radyosu’na konuk olan Keyifli, seçim çalışmaları kapsamında köy, mezra, sokak, mahalle, ilçe demeden gezdiklerini söyledi. AK Parti’ye olan teveccühün son derece memnuniyet verici olduğunu ifade eden Keyifli, “Emin olun köyleri gezdiğimizde halkımızın AK Parti’ye teveccühü çok güzel. Bundan memnunuz. Halkımız hizmetin nerden geldiğini biliyor. Bizlerde Van’ın büyükşehir olduktan sonra kavuşacağı, alacağı hizmetleri anlatıyoruz. Bildiğimiz gibi il özel idareleri artık lav edildi. Yani belediyelere devredildi. Tamamen hizmet artık büyükşehir belediyesinden alınacak.

AK PARTİLİ KEYİFLİ’DEN ‘KADRO’ İDDİASI

Vatandaş günlük yaşantısı dolayısıyla şehre mutlaka gelir. Şehrin tablosu ortada. Yapılmayanlar ortada. Halk bunu görüyor. Vatandaşlar bu anlamda AK Parti’yi tercih etmeyi düşüyorlar. Başbakanımız son derece iyi takdir ediliyor” dedi.

Son dönemde yapılan anketlere de değinen Keyifli, “İpekyolu ilçesinde AK Parti’nin çok şanslı olduğu söyleniyor. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Halk İpekyolu’nda AK Parti diyecek. Öncelikle büyükşehri önemsiyoruz. Yeni yasada büyükşehir çok farklı. Hizmetleri büyükşehirle birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Bütün gayemiz, halkımızın hizmete kavuşmasıdır. Halkın bu yönde tercih yapacağından eminim” ifadelerini kullandı.

Projelerini de anlatan Keyifli, partilerine yönelik yapılan saldırılara da değindi. Keyifli, özellikle BDP İl Başkanı’nın yaptığı açıklamanın talihsizce olduğunu söyledi. Keyifli, “İl başkanının yaptığı açıklamayı okudum. Özrü kabahatinden büyük. Şiddetten yana olmadıklarını söylüyorlar. Yapılan şiddete yönelik herhangi bir kınama yok. Yuvarlak bir şekilde üstü kapalı geçilmiş. Saldırıları tasvip etmiyorsanız kınamanız lazım. Bunu yapanları kınıyoruz, lanetliyoruz demediler. Yaptıkları her şey tepiyor. Siyasi normlarda siyaset yapsınlar. Halka gitsinler, projelerini anlatsınlar. Fikirlerini anlatsınlar. Halk kimi istiyorsa onu tercih etsin. Ne halk bir baskı görsün ne de halka giden insanlar başkalarından baskı görsün. Bayanlara yönelik saldırıları görmemek güneşi balçıkla sıvamak gibi bir şey. Osman Baydemir’in bu yönde gerçekleri görmeden konuşması faşizan bir durumdur” ifadelerini kullandı.

Bu bölgede 1930’lu 40’ların CHP’sinin yaptığını yaşadıklarını ifade eden Keyifli, “İkinci bir CHP, ikinci bir tek parti dönemi, yani milli bir şef dönemini yaşamak istemiyoruz. 21. yüzyıldayız. Demokrasinin yaşandığı bir dönemde yaşıyoruz. Bu insanlar geçmişte insan hakları, demokrasi dediler. Baskı gördüler, ama bugün onlar bunu yapıyor. Bu ne haleti ruhiyedir anlamak mümkün değil. Barış işinde yarışalım diyoruz. İrade başımızın tacıdır. İradeler sandığa yansımadı” dedi.

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın gittiği her yerde vatandaşlara kadro sözü de verdiğini iddia eden Keyifli, “Halkımıza diyoruz ki; Van’ın geleceğini belli edecek bir seçime gidiyoruz. Halkımıza huzuru, mutluluğu, refahı yaşamak, kötü günlere dönmek istemiyorsak tercihimiz bize bu imkanları sağlayan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermektir. Bu seçim, Van’ın geleceğini tayin edecek bir seçimdir. Kepenklerin indirildiği, baskının olduğu, bir il istiyorlarsa yol belli. Ama yaşam istiyorlarsa, batı illeri ile aynı durumda olmak istiyorsak AK Parti’den yana, yani bizden yana kullanmalarını istiyoruz. Projeleri belediyecilik zeminine oturursak, konuşursak biz çok öndeyiz. Fakat onlar başka şeyler vaad ediyorlar. Bazı vatandaşlara kadro sözü verildiği iddia ediliyor. İnsanlar kandırılmaya çalışılıyor. Bu iddiaları vatandaş bize söylüyor. ‘Bekir Kaya bizlere kadro sözü verdi’ diyor. Bir şahıs 35 kadrodan bahsetti. Bu iddia edildi. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değil. Kadronun yolu yordamı, yasası bellidir. Ama bunu yapıyorlar. Bizim böyle bir söz vermemizin imkanı yoktur. Başıboş vaadlerle insanları kandırmak bizim işimiz değildir. Buna karşı çözüm şu; biz yapamayacağımız işin sözünü veremeyiz. Hatırlanacağı üzere 2009 seçimlerinde de bu vaadler verildi. Ama hangisi yerine getirildi. Halk bunu görmelidir. Biz verdiğimiz sözleri yerine getiren bir partiyiz. Halk her şeyin farkındadır. Bunu net olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi İpekyolu İlçe Belediye Başkan Adayı Abdulmenaf Keyifli, projelerini nevruz kutlamasında açıklayan Bekir Kaya'yı eleştirerek, "Yapamadıklarınızın hesabını vermemişken yeni vaatlerde bulunmak Van halkı tarafından ciddiye alınmaz" dedi.


Keyifli: "Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz"

Adalet ve Kalkınma Partisi İpekyolu İlçe Belediye Başkan Adayı Abdulmenaf Keyifli, projelerini nevruz kutlamasında açıklayan Bekir Kaya’yı eleştirerek, “Yapamadıklarınızın hesabını vermemişken yeni vaatlerde bulunmak Van halkı tarafından ciddiye alınmaz” dedi.

2009 yılında açıkladığı projeleri henüz hayata geçirmediğini söyleyen Keyifli, "Bekir Kaya 2009 yılında da belediye başkanlığı seçimlerinde birçok proje ve vaatte bulunmuştur. Sosyal medyadan 17 Mart 2009'da açıkladığı projelerin kayıtları mevcut. Herkes inceleyebilir. Van'ı dönüştüreceğini ve yeni bir Van'ı inşa edeceğini söylemiştir. Ancak geçen beş yıllık süreçte vaat ettiklerinin hemen hemen hiçbirini gerçekleştirememiştir. Projelerinin arasında 'kent trafiğini yeniden düzenlemek', 'yeni bir şehirlerarası otobüs terminali yapmak', 'iki adet çok katlı otopark yapmak', 'alt ve üst geçitler yapmak', 'işlek ve kalıcı pazar yerleri kurmak', 'belediye sağlık merkezleri ve semt poliklinikleri kurmak', 'hayvancılık ve mandıracılığı geliştirmek' ve bunlarla beraber daha sayısız vaatte bulunmuştur. Ancak geçen beş yıl göstermiştir ki, mevcut belediye vaat ettiği projelerin hemen hemen hiçbirini gerçekleştirmemiştir" dedi.

Yapmadıklarının hesabını vermemişken yeni vaatlerin ciddiye alınmayacağını ifade eden Keyifli, "Hal böyleyken 5 yıl önce sunduğu projelerin hiçbirini yapamayanların, yeni projeler açıklaması abesle iştigaldir. Atalarımızın bu durumla ilgili kullandığı bir söz tam da bu durumu ifade etmektedir. 'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.' Siz yapamadıklarınızın hesabını verememişken daha yeni yeni vaatlerde bulunmak Van halkı tarafından ciddiye bile alınmaz" diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241