banner259

Ak Partili Gülaçar Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, seçim sürecinin huzurlu ve demokratik bir ortamda geçmesi için hür iradeye saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Ak Partili Gülaçar Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, seçim sürecinin huzurlu ve demokratik bir ortamda geçmesi için hür iradeye saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Osman Nuri Gülaçar, Mazlumder Van Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Yakup Aslan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Gülaçar, geçmiş seçimlerde partililerin ve seçmenin çok defa maruz kaldığı iradeye saldırı ve müdahale eylemlerine bu seçimde kimsenin müsaade etmemesi gerektiğini söyledi. Gülaçar, "Ben öncelikle içinde bulunduğumuz seçim sürecinin bölgemiz ve şehrimiz adına huzur içerisinde geçmesini diliyorum. Bendini bilen, kendini bildiği gibi başkasının da kadrini kıymetini bilen insanlar olarak bu defa güzel bir seçim atmosferi yaşamak ve görmek istiyoruz. Nihayetinde seçimler, demokratik bir yarıştır. Bu yarışın hakkını vermek için insanların hür iradelerini hür bir şekilde kullanmalarına herkesin müsaade etmesi gerekir. İnsana saygıyı esas alıyorsak, insanların hür iradelerine saygı göstermemiz lazım. Yani bir şeylerin artık tehditle, şantajla, sindirmeyle olmayacağını görmeliyiz. Batıda A partisi B partisinin konvoyu geçince alkışlıyor. Neden bizim burada da güzel bir ortamda geçmesin. Birbirimizin taziyelerine, düğün derneklerine gitmiyor muyuz? Bu bizim insani görevimizdir. Neticede aynı bölgenin insanıyız. Birbirimizi iyi okumamız lazım. Şiddete, baskıya müsaade etmememiz lazım. Bizim mesleğimiz üzerinden bile bu tip ahlaki olmayan şeyler yapılıyor. Oysa ölçü bu değildir. İnsanlarımıza neden güvenmiyoruz. Niye insanlarımıza farklı bakıyoruz. Evet ben özgür irademi şöyle kullanıyorum, başkası farklı kullanıyor, buna saygı duymalıyız. Bu noktada bizim inancımız farklı bir şey. Evet ben Müslüman'ım ve Müslümanca bir hayatı yaşamayı tercih ediyorum. Bu benim bir hayat tarzımdır. Ama bir başkası Ateisttir, bir başkası farklı dine, farklı ideolojiye sahiptir. Hepsine saygı göstermeliyiz. İnsanlarımızı ön yargıyla hapsediyoruz ve ortaya sağlıklı bir şey çıkmıyor. Rabbimizden diliyoruz önümüzdeki bu seçimler huzurlu, güzel bir atmosferde geçer" dedi.

Van halkının güzel ve modern bir şehirde yaşamaya sonuna kadar hakkı olduğunu söyleyen Gülaçar, "Şehrin yaşam kalitesi, huzuru ve refahı için çaba gösteriyoruz. Van için büyük hedeflerimiz var ve bu yönde mega projeler hazırlıyoruz" diye konuştu. - Van

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141