banner279

Ak Partili Eski Vekiller Çaldıran ve Muradiye'yi Ziyaret Etti

AK Parti Van Milletvekilleri Kerem Altun ve Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti’nin Çaldıran ve Muradiye belediye başkan adaylarına destek vermek amacıyla iki ilçeyi ziyaret ettiler.

Ak Partili Eski Vekiller Çaldıran ve Muradiye'yi Ziyaret Etti

İlk olarak Belediye Başkan Adayı Ferman Yıldırım'a destek amacıyla Çaldıran ilçesine gelen eski vekiller, AK Parti seçim bürosunda partililerle bir araya geldiler.Altun ve Türkmenoğlu, daha sonra beraberindeki Çaldıran Belediye Başkanı Ferman Yıldırım, İlçe Başkanı Fevzi Akbalık, partililer ve vatandaşlarla Yukarı Gülderen köyüne geçtiler. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Altun ve Türkmenoğlu, Belediye Başkan Adayı Ferman Yıldırım için destek istedi. Katılımın yoğun olduğu ziyarette Altun'un akrabaları partililere yemek verdi.Burada konuşan Altun, ilçede büyük hizmetlere imza atmış Ferman Yıldırım gibi bir belediye başkanının Çaldıran ilçesi için büyük bir nimet olduğunu belirtti. Büyükşehir Yasası’yla belediyelerin çok geniş yetkilere sahip olacağını vurgulayan Altun, "İki dönemdir bu ilçeye büyük hizmetlerde bulunmuş Ferman Yıldırım kardeşimizin bundan sonra ki süreçte daha bir azimle çalışacağı inancındayım. Burada şahsıma gösterdiğiniz ilgi ve alakayı bu kardeşimizi de göstereceğinizi biliyorum. Sizler Ferman kardeşimizin hizmetlerini görüyorsunuz. Çaldıran Belediyesi köylerimize 47 adet taziye evi yapmış. Birçok köyümüzde cami ve okul etraflarını kilit taşı ile kaplamış. Köylerde çöp toplama ve kanal açma ve yol düzeltme gibi birçok hizmet götürmüş. Hatta ilçeye yakın bazı köyleri merkez şebekesinden su dahi vermiş. Bunların hepsi göz önünde olan hizmetlerdir. Bundan sonra daha iyi hizmetlere imza atacağına yürekten inandığım bu kardeşimize sahip çıkmamız gerektiği inancındayım" dedi.Kayhan Türkmenoğlu ise 'Çaldıran ilçesinin Van'ın diğer ilçelerine göre en büyük değişimi yaşayan ilçe olduğunu belirterek, “İlçe merkezinden geçtiğinizde bunu fark ediyorsunuz. İki dönemdir azimle çalışan Ferman Yıldırım'ın bundan sonra bu ilçeye daha çok hizmet getireceği bir gerçektir. Yıldırım'a olan inancımız tamdır. Sizlerde bu kardeşimize ve ilçenize sahip çıkarak Çaldıran'ın daha çok gelişmesi için katkıda bulunmalısınız. İlçenin kaderi sizlerin elinde" dedi.
Yukarı Gülderen köyü ziyaretinden sonra İncealan köyü ve ilçe merkezinde çeşitli taziye ziyaretinde bulunan Altun ve Türkmenoğlu, üç gün önce elektrik kontağı nedeniyle evi yanan ve Çaldıran Devlet Hastanesi’nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Rakip Yasam'ın ailesini de ziyaret etti. Altun ve Türkmenoğlu, buradaki ziyaretlerinin ardından Muradiye ilçesine geçerek, AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Vanlı için vatandaşlardan destek istediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241