banner207

Ak Partili Bilici Gündemi Değerlendirdi

AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Türkiye'nin 30-35 yıldır terör belasıyla boğuştuğunu belirterek, "Sayın Başbakanımız Ülkemizin en büyük sorunu olan terör belasını bitirmek istiyor."

Ak Partili Bilici Gündemi Değerlendirdi

AK PartiVan Milletvekili Mustafa Bilici, Türkiye'nin 30-35 yıldır terör belasıyla boğuştuğunu belirterek, "Sayın Başbakanımız Ülkemizin en büyük sorunu olan terör belasını bitirmek istiyor. Türkiye'nin milli birlik ve beraberlik ruhunu yeniden oluşturmak istiyor" dedi.

Çözüm süreci ile ilgili Kudüs TV'de canlı yayına bağlanan Mustafa Bilici, "AK Parti hükümetlerince yapılan demokratikleşme ve sivilleşme süreci Türkiye'yi korkularından arındırmış ve insan hakları çıtasını yükseltmiştir. Bu ileri demokrasi yolculuğunda AK Parti iktidarda olduğu 10 yılda Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Türkiye'de önemli reformlar gerçekleştirmiştir. Kıyasla statükocu zihniyete sahip hükümetlerin yaptıklarından faklı politikalar üretmiştir. En başta yaratılanı yaratandan ötürü sevmiş, kimseyi ötekileştirmemiştir. 'Millet devlet içindir' anlayışını kaldırmış yerine 'devlet millet için vardır' anlayışını hakim kılmıştır. Özetle Adalet Ve Kalkınma PartisiTürkiye'de uzun soluklu demokrasi mücadelesi veren bir hareket oldu. Toplumsal ve bireysel hak ve özgürlükler geliştirildi. Askeri vesayete son verdi. Bugün dünyanın 16. ekonomisine sahip bir Türkiye var, enerji boru hatlarının musluğu konumuna sahip bir Türkiye var. Artık kendi tankını, helikopterini, insansız hava aracını yapan bir Türkiye var. Türkiye Ortadoğu'da büyük bir oyuncu, böylesine büyük bir oyuncunun kendi içindeki sıkıntılarla vakit kaybedecek lüksü bulunamaz. Bu gerçek ve öngörüyle içerde ve dış dünyada oluşan sosyolojik yapı ve Türkiye'de 10 yıldır devam eden değişim bu süreci gerekli kıldı. Türkiye'de Kürtler ve diğer millet fertleri özellikle büyük şehirlerde içli-dışlı, eşli-evlatlı bir arada yaşamaktadır. Ortadoğu'da bu böyle değildir. Araplar, Suriyeliler kimlik bile vermiş değillerdir. Bu süreç Türkiye ye büyük güç katacaktır. Evinin içindeki dağınıklığı toparlamış bir Türkiye çevresiyle daha güçlü ve daha sağlıklı ilgilenecektir. Bugün gelinen noktada PKK silahlı unsurlarıyla ülke sınırları dışına çıkmaya başladı. Tabii bunun kısa zamanda tamamlanmasını umut ediyoruz. Çekilme sürecinde inşallah bir sabote veya kışkırtma olmaz. Çekilme süreci hükümetimiz ve ilgili kurumlar tarafından takip edilmektedir. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sorunun çözümü konusunda başından beri bir irade ortaya koydu. Gerekirse baldıran zehri içerim diyerek bu konuda ki kararlılığını herkese haykırdı. Silahların susması, siyasetin normalleşmesi anlamına gelmektedir. Şiddetin aradan çekilmesiyle sosyoekonomik alanlarda bir normalleşme yaşanacaktır. Türkiye'de terör ve şiddet artık insanların kendini ifade etme biçimi olmaktan çıkmıştır. İnsanların ne talebi varsa bunu demokratik yollarla dile getirmesinin önü Türkiye'de sonuna kadar açıktır" dedi. - Van

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203