banner279

AK Parti'den Suriye'ye Yardım Eli

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Suriyeli vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

AK Parti'den Suriye'ye Yardım Eli

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Suriyeli vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde kurulan çadırda, "Dün ErcişVan'a, Bugün HamaHumusŞam'a" sloganıyla Suriyeliler için yardım kampanyası başlatıldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, kampanyanın Suriye halkına hayır getirmesi dileklerinde bulundu. AK Parti olarak başlatılan kampanyayı çok önemsediklerini ifade eden Aras, "Hepimizin bildiği gibi ilimizde iki büyük deprem yaşadık. Bu depremlerde maddi ve manevi kayıplarımız oldu. O gün yurtiçindeki ve yurtdışındaki insanlar tek yürek oldular ve Van için yürekleri attı. Tek vücut halinde Van için seferber oldular. Dün bizler bu acıyı yaşıyorduk, bugün ise Suriyeli kardeşlerimiz bu acıyı yaşıyorlar. Bizim Van halkı olarak bu acıya duyarsız kalmamız asla mümkün değildir. Hele hele depremi yaşayan ve dün muhtaç olan bizler bu kardeşlerimize yardım elini uzatmalıyız. Ben bu kampanyayı başlattığından dolayı İl Gençlik Kolları'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm Vanlıların bu kampanyaya destek vermesini istiyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Eyüp Acar ise, 18- 23 Şubat tarihleri arasında olan kampanyanın devam edeceğini belirterek, "Suriye'de 24 aya yakın devam eden savaş nedeniyle yaklaşık 70 bin insan ölürken, 3,5 milyon insan da göç etmek zorunda kaldı. Türkiye'de ise şu ana kadar yaklaşık 200 bin Suriyeli vatandaş bulunuyor. Yaşanan bu trajediye bir nebze olsun katkı sunmak ve Van halkının dikkatini çekmek amacıyla böyle bir kampanya düzenledik" dedi.

Acar, 5 gün boyunca devam edecek olan kampanyanın cumartesi akşamı bir dayanışma gecesi ile son bulacağını ve elde edilen tüm gelirin Suriyelilere ulaştırılacağını söyledi. - Van

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2013, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140