banner279

AK Parti il yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya geldi

AK Parti Van İl Teşkilatı, düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti il yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya geldi

AK Parti Van İl Teşkilatı tarafından Semaver Kavşağı’nda bulunan Conforium Hotel’de kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi.
Toplantıya, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Van’daki yaygın ve yerel medya mensupları ile radyo ve televizyon yetkilileri katıldı.

YÖNETİMİ TANITTI

Yapılan kahvaltı ardından İl Başkanı Türkmenoğlu, yönetimde yer alanları ayrı ayrı tanıttı ve üstlendikleri görevler hakkında bilgiler verdi. 
Şimdiye kadar pandemi nedeniyle basınla bir araya gelme fırsatı bulamadıklarını belirten Türkmenoğlu, “Bundan sonra hastalık gibi konular araya girmezse ayda bir basınla bir araya gelmeyi düşünüyoruz” dedi.

“SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Van’da yönetim olarak yaptıkları çalışmalara değinen Türkmenoğlu, daha sonra hükümet olarak gerçekleştirdikleri hizmetlerden örnekler verdi.
Türkiye’de bir devrim gerçekleştirdiklerini belirten Türkmenoğlu, şöyle dedi:
“Türkiye ve Van kamuoyunun malumu olduğu üzere ülkemizde gerek pandemi, gerek manipülatif iç ve dış saldırılarla ve gerekse Ukrayna-Rusya arasındaki savaş sebebiyle yüksek kur, enflasyon ve fiyat artışları yaşanmaktadır. Hükümetimiz, yaşanan bu sıkıntıları gidermek ve ileri düzeyde milletimizin refahı için ekonomik tedbirleri almakta kararlıdır. Unutmayalım ki, AK Parti kurulduğu günden bugüne hayal ötesi projelere imza atmış, her alanda sessiz ve büyük devrimler gerçekleştirmiştir. Hatırlayalım 2002 yılı Türkiye’si, siyasetin tıkandığı, devletin yönetilemez hale geldiği, ekonomik çöküşün yaşandığı büyük bir çıkmazda iken, AK Parti, ‘karanlıktan aydınlığa’ sloganıyla, siyaset hayatına girmiş ve ilk seçimlerden 1. parti olarak çıkmıştır. AK Parti’nin iktidara gelişiyle ülkemiz adeta şaha kalkmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmiştir. Demokratik hukuk sistemimiz, partimiz eliyle daha yaşanılır bir hale gelmiştir.”

DESTEKLER KONUSU

AK Parti hükümetleri döneminde önemli desteklerin sağlandığını ifade eden Türkmenoğlu, şöyle devam etti:
“Son zamanlarda Uluslararası ve ulusal bazda yaşadığımız sıkıntılara rağmen Bakanlıklarımız refah seviyesinin artması, istihdam ve üretimin kalıcı temeller üzerine oturtulması için vatandaşlarımıza her alanda çok önemli hibe desteği vermektedir. Bu destekleri alacak girişimci ve müteşebbislerin her zaman yanındayız. Gençlerimiz için yine istihdam ve üretim odaklı Milli Eğitim Bakanlığımız çok önemli bir adım atarak meslek okullarında hem meslek sahibi olmalarının yolunu açıyor hem de okudukları dönem içerisinde staj ücreti veriyor. Öğrencilerimiz hem meslek sahibi oluyor hem diploma sahibi, ayrıca kazanç elde ediyor. Mezun olan gençlerimiz geri kalan yaşantılarında kalifiye eleman olarak toplumdaki yerini alıyor. İsteyen kendi işletmesini açıyor veya bir işletmede kalifiye eleman olarak istihdam ediliyor. Bu durum AK Parti hükümetleri döneminde gençlerimizin istihdamı adına atılan büyük adımlardan birisidir.”

VAN’DAKİ DURUM

Ekonomi ve istihdam alanında Van’da da önemli adımlar atıldığını kaydeden AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, şunları aktardı:
“Van genelinde 181 meslek grubunda 7400 öğrencimiz bu meslek edindirme kursundan istifade etmektedir. Bu gün bu şehirde 337.000 Vanlı hemşerimiz Genel Sağlık Sigortası kapsamında prim ödemeden devletten hizmet almaktadır. 10.000 insanımıza Evde Bakım Hizmeti veriliyor. 10.000 engelli Vanlı kardeşimiz ise maaş almaktadır. Van İl Teşkilatımız hizmet ve güvenin adresidir. Van İl başkanlığımız parti tüzüğüne uygun bir anlayışla hizmetini sürdürmektedir. Bir yandan hizmet üretirken öte yandan İl başkanlığımız, İl Başkanlığımız ve il başkanımızın adını kullanarak kendilerine ve çevrelerine menfaat temin eden ve iş bulma vaadiyle vatandaşlarımızı dolandıran ve kirli işlerle uğraşan kişilerle mücadelesini sürdürmektedir. Yakın tarihte bu gibi kişi ve kişilerden şikâyetçi olunmuş, konu yargıya taşınmış, şahıslar tutuklanmıştır, konuyla ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Van Teşkilatı, 2023 hedeflerimize ulaşmak için teşkilatımızca hazırlanan stratejik eylem planı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Van, ekonomik yatırımlar için merkez haline gelmiştir. İşsizliğin azalması ve yatırımların devam etmesi için kurumlarımız tarafından hizmet alımı çerçevesinde açılan çağrı merkezleri AK parti hükümetinin eseridir. Ayrıca cazibe merkezi kapsamında desteklenen tekstil fabrikaları ve benzer istihdam alanlarımız yine hükümetimizin desteklediği ekonomik yatırımlardır. Bu konuda parlamentoda Van’ımızı temsil eden AK Parti Van Milletvekillerimizin ve AK Partili belediyelerimizin şehrimiz için gösterdikleri çabalar takdire şayandır. İl başkanlığı olarak Van’ı huzur, güven ve istikrarla büyüyen bir şehir haline getirmekte kararlıyız. Van AK Parti olarak, geçmişten günümüze bu kutlu davaya inanmış, hizmet etmiş, üye olmuş, yönetici olmuş, teşkilat kademlerinde görev almış, tüm yol arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, Vanlı hemşerilerimize saygı ve hürmetlerimizi iletiyoruz.”
Toplantı soru-cevap bölümüyle son buldu.
Haber: Adil HARMANCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140