banner279

Ak Parti: BDP ve adayını kınıyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi Van İl Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklama ile BDP ve Büyükşehir Adayı Bekir Kaya’yı kınadı. BDP Adayı Bekir Kaya’nın, ‘AKP sandıkta hile yapacak’ açıklamasını sert dille eleştiren Ak Parti İl Başkanlığı, “Bu hileyi kim yapacak diye sokakta herhangi bir vatandaşa sorsanız, ‘Böyle bir şeyi yapsa yapsa BDP’nin dışında kimse yapmaz’ diyecektir” açıklamasında bulundu.

Ak Parti: BDP ve adayını kınıyoruz


Bölge Haber Merkezi

Ak Parti İl Başkanlığı, bir süre önce BDP Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın yaptığı, ‘AKP sandıkta kargaşa çıkarıp hile yapacak’ açıklamasını sert dille yalanladı.

Ak Parti tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Seçim sathına girdiğimiz günden itibaren BDP yandaşlarınca Partimizin seçim çalışmalarını engelleyemeye yönelik düzenlenen birçok saldırı, baskı ve tehdit politikalarına maruz kaldığımız kamuoyu tarafından bilinen bir gerçek olarak sıcaklığını korurken, şimdi de seçim yarışına ve sandığa leke sürmeye çalışan yeni bir provokasyon üzerine bu açıklamayı yapmayı lüzum görmüş bulunmaktayız. AK Parti olarak girdiğimiz bütün yerel seçim yarışlarında demokrasiye yakışan bir şekilde çalışmalarımızı yürütmemize ve bu yönde tutum ve davranışlarımızı sergilememize rağmen birileri bilinçli bir şekilde bu aynamızı tersine çevirmeye ve AK Partinin örnek duruşunu devşirmeye çalışmaktadır” ifadelerine yer verildi.

 

“KAYA’NIN İDDİALARI DOĞRU DEĞİL”

Açıklama, Kaya’nın ifadeleri talihsizlik olarak değerlendirilerek, “Şöyle ki;  AK Parti’nin Van’daki üstünlüğünü ve seçimi kazanacağını anlayan BDP’li büyükşehir adayı Bekir Kaya talihsiz bir açıklama ile AK Parti’yi bir kez daha iftiralarına kurban etmeye çalıştı. Güya BDP’li Kaya, AK Partili sandık müşahitlerimizin seçim günü olay çıkaracağını ve sandıklara müdahale ettireceğini iddiasını gündeme getirmiş ve bunu da sözde AK Partili bir sandık müşahidinin beyanlarına dayandırmıştır. Birincisi bu iddiayı sokakta herhangi bir vatandaşa sorsanız eminiz hiçbir vatandaş buna inanmayacak ve bilakis tam tersine böyle bir şeyi yapsa yapsa BDP’nin dışında kimse yapmaz diyecektir. Çünkü BDP bu konuda defalarca kendisini ispat etmiştir.  Dolayısıyla Bekir Kaya seçime birkaç gün kala öyle bir tutarsız senaryo üzerinde çalışmış ki attığı taş, hiçbir zaman ürküttüğü kurbağa değmeyecek türde. Nitekim kavga, şiddet, baskı, tehdit, saldırı ve hile deyince vatandaşın aklına kimin geldiği net bir şekilde ortadadır.  Bizim zaten derdimiz, şikayetimiz ve sürekli dile getirdiğimiz konu sandığa hiç kimsenin müdahale etmemesidir. Çünkü AK Parti seçmeni ve AK Partililer defalarca bu tür müdahalelerin mağduru oldu” denildi.

 

“KORKU İMPARATORLUĞU OLUŞTURUYORLAR”

BDP’nin korku imparatorluğu oluşturmak istediğinin belirtildiği açıklamada, “Seçim boyunca bu halk üzerinde hep bir korku imparatorluğu yaratmaya çalışan ve baskı ile halkın iradesine yön vermeye çalışan bir partinin böyle basit bir iddia ile seçime yön verme çalışması komediden öteye geçmeyen bir durumdur. Bu halkın kimin kendisine daha iyi hizmet edeceği ve kimi temsilci kılacağı alenen ortada iken BDP’nin de bu tür kirli senaryolar yazmaktan başka hiçbir çaresi kalmadığı apaçık ortadadır. AK Parti bu yarışın başından beri seçim çalışmalarını, propaganlarını hep bir sükûnet içinde sürdürmüştür. BDP’nin dozunu aştığı saldırılar bile kamuoyunda yanlış algı oluşturmaması için paylaşılmamış ve vatandaşın huzurlu bir seçim sürecinden geçmesi için mücadele edilmiştir. Adaylarımız birebir saldırılara maruz kalmasına rağmen yine yönlerini demokrasiye dönmüş ve yollarına devam etmiştir. Mahallelerde seçim çalışmalarına müdahale edilen partiler büyük olayların yaşanmaması için elinden gelen çabayı göstermiştir. Tüm bunları bir kenara bırakarak demokratik bir yarış için yola çıkan AK Parti’yi böyle ucuz bir siyaset ile suçlamak acizlikten başka hiçbir şeydir.

Bu tür basit hesaplarla yapılan algı yönetiminin sürecin başında olduğu gibi seçime sayılı günler kala da bir etki bırakmayacağını hem BDP’ye hem de bu talihsiz açıklamaları yapan belediye başkan adayına bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. Bizim adaylarımızla da, sandık müşahitlerimizle de, halkımızla konuştuğumuz her şey ortadadır. 17 Aralık operasyonlarının başından bu yana çeşitli saldırılarla yıldırılmaya çalışılan AK Parti’miz nasıl oylarını artırmayı başarmış ve halkın algısını değiştirmeye çalışanlara meydanlarda cevabını vermişse, BDP’nin de “Birilerinden duyduk” şeklindeki bu iddialarına da sandıkta en iyi cevabı verecektir. İnsanların sandık başında bile iradesine müdahale ettiği bilinen bir partinin böylesi bir hesap ile seçim öncesi yaptığı bu açıklamanın bir kez daha talihsizlik olduğunu söylemek isteriz. BDP şunu bilsin ki bu kadim halk, ne baskıya, ne zulme ne de atılan bu iftiralara kanmayacaktır. Çok değil, sayılı günler sonra BDP Van’da bu karanlık oyunların kurbanı olacaktır. Bizim dün olduğu gibi bugün de alnımız ak, başımız diktir. Halk sandığa gidecek ve Van’ı yönetmeyi hak edenden yana tercihini kullanacaktır. Bu vesileyle bir kez daha bu açıklamaları yapan BDP’yi ve adayını kınadığımızı belirterek,  demokratik ve huzurlu bir seçim sürecinin en büyük yandaşı olmaya devam edeceğimizi kamuoyu ile saygılarımızla paylaşıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERTOŞİLİ
ERTOŞİLİ - 7 yıl Önce

Bence BDP Maniplasyon yapıyor. BDP nin böyle bir şey yapmayacağını kim garanti verebilir.çünkü BDP elinden ve dilinden emin deyildir

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241