banner279

AGD’den, Van AVM’de açılan bara tepki…

HER KESİM GENÇLERİMİZ İÇİN TEPKİ GÖSTERMELİ!

AGD’den, Van AVM’de açılan bara tepki…
Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesi Yönetim Kurulu’ndan Teşkilat Başkanı Ömer Gündüz konu ile ilgili yapmış olduğu basın açıklamasında Van AVM’de açılan bar ile ilgili tepkilerini ortaya koydu. Ayrıca Gündüz, açıklamada yaklaşan Noel kutlamaları hakkında da önemli hatırlatmalar da bulundu.

 Gündüz, “Van ilimiz bölge illeri içindeki merkezi konumu ve göç alan yapısı ile sürekli gelişmeye müsait bir konumdadır. Bu özelliğinin yanı sıra, nüfusu ve taşımış olduğu genç potansiyeli ile kurumsal şirketler için de önemli bir ekonomik pazar konumundadır. İlimizin bu özelliklerinin farkında olan bir şirket tarafından eski belediye garajının bulunduğu arazi üzerinde uluslararası standartlarda bir AVM açılmıştır.

Bilindiği gibi AVM’ler insanları gereksiz tüketime sevk eden, tabiri caizse kapitalizm mabetleridir. Devasa AVM’ler, şehrin düzenini bozmamak ve esnafı kurumsal mağazalar karşısında mağdur duruma düşürmemek için; genelde şehir dışındaki geniş alanlarda yapılır. Maalesef ilimizde AVM’ler şehrin en işlek yerlerine yapılmış, yetkililer de buna önayak olmuşlardır. Yeni açılan Van AVM’de, hemen girişte caddeye bakan dükkânlardan biri bar olarak çalışmaya başlamıştır.

Her gün binlerce insanın ailesiyle beraber gireceği pozisyonda bulunan böyle bir alışveriş merkezinde; ayaküstü, alkolü teşvik edecek tarzda bir mekânın açılması son derece yanlış bir uygulamadır. AVM’nin diğer şehirlerdeki emsalleri göz önünde bulundurulduğunda böyle bir yanlışlığın yapılmadığı, bu konuya vakıf olanların malumudur.
Bundan dolayı alkolü bu denli alenileştiren bir tavrı kınıyor. Mevcut barın biran önce kapatılması çağrımızı AVM sorumlusu firmaya ve yetkililere iletiyoruz” ifadelerini kullandı.
Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280