banner259

Adam olmanın şartı Kur'an'ı bilmek

Ünlü pop sanatçısı Kayahan "Hayatta tek önemli şey adam olmaktır bu da Kur'an-ı Kerim'i bilmekten geçer" dedi.

Adam olmanın şartı Kur'an'ı bilmek

Pop müziğin önemli isimlerinden Kayahan Milat gazetesinden Nil Gülsüm'e verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Adam olmanın Kur'anı okumaktan geçtiğini söyleyen ünlü sanatçı "Peygamberimiz gibi yaşarsak doğru yaşarız" dedi.

Geçen haftalarda Türkiye Müzik Ödülleri gecesinde sahnede Atatürk ve silah arkadaşları için alkış istemişti. Daha sonra yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Kayahan "Hem Atatürkçüyüm hem de dindarım" demişti.

ADAM OLMADAN BAŞKA ŞEY OLUNMAZ

Yaşamda en çok neye önem verirsiniz?

Adam olmaya. Benim yaşamımda ilk önce adam olmak önemlidir. İnsanlar eğer adamsalar, benim için kıymetlidirler. Kişilerin nerede oldukları ve mevkileri benim için önemli değildir. Aynı şey benim için de geçerlidir. Ben nerede olursam olayım, adam olmadıktan sonra hiçbir şey ifade etmem.

ADAMLIK DİN KİTAPLARINDAN ÖĞRENİLİR

Adamlık öğrenilir mi?

Bana göre adamlığı en güzel din kitapları anlatır. Benim kitabım da Kur'an-ı Kerim. Ben adamlığı oradan öğreniyorum. Doğru bir insan ve doğru bir kul olmak meselesi benim için vazgeçilmezdir.

PEYGAMBERİMİZ GİBİ YAŞARSAK DOĞRU YAŞARIZ

Din, ne kadar ve nasıl sirayet etmeli yaşama? Sınırı, dengesi nedir bunun?

Dengesi, sünneti Peygamber Efendimizin yaşadığı gibi yaşamaktır. Bence 'had', 'sınır' oradadır. Sabahtan akşama kadar vakti ibadetle geçirmek aşırıya kaçmaktır. Ama Peygamber Efendimiz gibi yaşarsak, doğru yaşarız. Her şeyin aşırısı zarardır. Kalp yapmak, insan sevindirmek ve eve lazım olan halıyı da camiye vermemek meselesi önemlidir. Karnın tokken açı düşünebiliyorsan, sıcaktayken soğukta olan için üzülüyorsan adam olmaya başlıyorsun demektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner141

banner140

banner255