banner279

AÇILIŞA DAVET..

Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Van Gölü kıyısında hayata geçirmeyi planladıkları ‘Sahil Kordonu’ projesiyle halkın yıllardır hayalini kurduğu sosyal alanlara kavuşacağını belirterek, “Halkımızla el ele verip Edremit’i Van’ın aynası yapacağız inşallah” dedi.

AÇILIŞA DAVET..
 Van’ın Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Van Gölü kıyısında hayata geçirmeyi planladıkları ‘Sahil Kordonu’ projesiyle halkın yıllardır hayalini kurduğu sosyal alanlara kavuşacağını belirterek, “Halkımızla el ele verip Edremit’i Van’ın aynası yapacağız inşallah” dedi.

  KHK ile Edremit Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Atıf Çiçekli, güzel projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Saray Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı görevinden sonra Edremit’te kaymakamlık ve belediye başkan vekilliği koltuğuna oturan Atıf Çiçekli, bir dakikasını bile boş geçirmiyor. Van’ın en gözde ilçesi olmasına rağmen yatırımlardan, hizmetlerden en az nasiplenen ve olması gerektiği yerde durmayan ilçe için bir başka deyişle ‘Çılgın’ projeler hazırlayan Çiçekli’nin en önemli projesi hiç şüphesiz Edremit’i Edremit yapacak olan sahillerdeki dönüşüm olarak görülüyor. Van’ın aynası, yeşil ve mavinin buluştuğu Edremit ilçesinde belediyenin hayata geçirmeyi planladığı ‘Sahil Kordonu’ projesiyle Edremit Van Gölü ile buluşacak. Projenin detaylarını anlatan Edremit Belediye Başkan Vekili ve aynı zamanda Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli, “3 etap halinde Edremit’i göl ile buluşturmak için çaba göstereceğiz” dedi.

Van’ın yeşil ile mavinin buluştuğu en önemli noktası olan Edremit ilçesinde yaz aylarının başlamasıyla dönüşüm başlayacak. Kanun Hükmünde Kararname ile Edremit Belediye Başkan Vekilliği görevine atanan ve aynı zamanda kaymakamlık görevini de yürüten Atıf Çiçekli, şimdiden çalışmalar için kolları sıvadı. Edremit’in hafızalardaki ve algıdaki yerini fiziksel anlamda realiteye dökmek için çalışmalara başlayan Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Edremit ilçesinin Van’ın aynası olduğuna dikkat çekti. Van’ın aynası olan Edremit’in Van Gölüne küstüğünü söyleyen Çiçekli, vatandaşlara bir de müjde verdi. Vatandaşların yaz aylarında sahilde bulunan tesislerden yararlanması için çalışmalar yapıldığını söyleyen Çiçekli, Edremit’in yeni yüzüyle bir tatil ve turizm merkezi haline geleceğini anlattı.   

  Van’ın ve Edremit’in en büyük sorunu olan sahil yolu problemine el atan Başkan Vekili Atıf Çiçekli, projenin tüm detaylarını anlattı. Projenin Edremit için büyük bir şans olduğunu söyleyen Çiçekli, halkın Edremit sahillerinden yararlanması için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Daha önce Edremit’teki bu soruna kimsenin el atmadığını ifade eden Çiçekli, bu sorunla gönüllü olarak ilgileneceğini ve Edremit’i sahiplenmeye çalıştığını anlattı. Halka hizmet etmek için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getiren Çiçekli, “Elimi vicdanıma koyuyorum, yapacağım her işi insanlarla istişare ederek, kalp kırmadan ve gönül alarak devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

  “EDREMİT TATİL VE TURİZM MERKEZİ OLACAK”

  Yeşil ve mavinin buluşma noktasında yer alan Edremit ilçesi, hayata geçirilecek projelerle bölgenin cazibe merkezi olacak. Atandığı günden bu yana büyük bir heyecan ve özveri ile çalışmalarını yürüten Atıf Çiçekli’nin öncülüğündeki ekip, proje üretmeye devam ediyor. Edremit ilçesi, özellikle ‘Sahil Kordonu’ projesinin hayata geçirilmesiyle yerli ve yabancı turistlerin rahatlıkla ve huzur içerisinde gezip görebileceği, dinlenebileceği bir tatil ve turizm merkezi haline gelecek. Edremit’in Van’ın vitrini olarak görüldüğünü söyleyen Çiçekli, “Edremit’i Van Denizi ile buluşturmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bunun için de ‘Sahil Kordonu’ projesini hazırladık. Bu projeyle Edremit, Van Denizi ile buluşacak. Projemizi yaz ayının başlarında başlatacağız. İlk etabımız 2,5 kilometre olacak. Bu etapta, ışıklandırma, yürüyüş ve bisiklet yolları, tartan pist, ağaçlandırma, banklar ve kafeteryalarla sosyal donatı alanları oluşturacağız. Anlayacağınız halkımızın artık Van Denizi ile bütünleşmesini sağlayacağız. Bunun için büyük çaba sarf ediyoruz. İnşallah yaz aylarında halkımızı Edremit’in yeni yüzüyle buluşturacağız” diye konuştu.     

EDREMİT’TE DÖNÜŞÜM ZAMANI

Sahillerin halka açılması ve ailece herkesin kullanması için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini ve bunun için projenin de hazır olduğunu ifade eden Çiçekli, “Halkımızın sahili rahat bir şekilde kullanması için bir proje gerçekleştirdik. 3 etap halinde Edremit’i göl ile buluşturmak için çaba göstereceğiz. İlk etapta Merkez Cami ile vali konutu arasında birinci etap, sayın valimizin konutu ile diğer burun arasında ikinci etap, marina ile karayollarının arası ise üçüncü etap olarak ışıklandırması, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, tartan pisti, ağaçlandırması, bankları ve kafeteryaları ile insanların sosyalleşmesini sağlayacak alanlar oluşturacağız. Yine beraberinde kadın-erkek ve aile plajları planladık. Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakanken verdiği talimat gereği, bütün kamu kurumlarına ait sosyal tesisler halka açıldı. Yaz aylarında vatandaşımız bize gelip ‘ben bu alanları kullanamıyorum’ derse ben bu konuyla birebir ilgilenirim” ifadelerini kullandı.

“EDREMİT TURİST AĞIRLAYAN İLÇE OLACAK”

Edremit’e bir şeyler katan ve Edremit’i kendi evi gibi gören herkes ile birlikte çalışacağını dile getiren Çiçekli, “Edremit gerçekten çok güzel bir yer. Herkesin bu ilçemize sahip çıkması gerekiyor. Yıllardır hizmetten mahrum bırakılmış. Biz şimdi Edremit halkımızla Van halkımızla el ele verip Edremit’i Van’ın aynası yapacağız. Çok güzel işler yapacağız. Öncelikle sahillerimizle ilgili projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu proje Edremit için bir milat olacak. Yerli ve yabancı turistlerin uğradığı bir ilçe olacak. Ankara’da botanik park var. Bu sahillerimiz de orası gibi olacak. Ağaçlar, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, ışıklandırma gibi birçok güzelliği Edremit ile buluşturacağız” dedi.

“A TAKIMIMIZ OLACAK”

Yeni projede yer alacak yeniliklerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Vekili Atıf Çiçekli, “Yeni projemizde bisiklet bölümleri olacak, oturma, gezme alanları olacak, büfeler standartlara uygun olacak, bayanlar plajı, aile plajı, erkekler plajı yer alacak. İzmir Çeşme’deki gibi ahşap alanlar olacak. Tüm bunlarla belediyeye ait görevli personel ilgilenecek. Buraların temizliğini yapacak, şezlongu kiralayacak ve geliri de belediyenin kasasına girecek. 5-10 kişilik bir A takımımız olacak. Bütün plajı denetleyecek. Bu yaz bu projeyi bitireceğiz. El ele verirsek yapamayacağımız iş yoktur. Bu halka hizmet etmek beni gururlandırıyor. Edremit safi olarak bir ismi var sahada karşılığı yok. Bizler Edremit’in sahada karşılığını da oluşturacağız” ifadelerini kullandı. 

YENİ PROJEYİ HEYECANLA ANLATTI

Edremit halkına bir müjde daha veren Başkan Vekili Çiçekli, Dikkaya ve Köşk mahalleleri arasında bir yere at çiftliği de planladıklarını söyledi. Heyecanı gözlerinden okunan Başkan Vekili Çiçekli, yeni projeyi bir saat boyunca ayakta anlattı. Görüşmenin sonunda Edremit’i hak ettiği yere taşıyacaklarını söyleyen Çiçekli, “Tüm derdimiz Van ve Edremit’te güzel ve kalıcı hizmetler yapabilmek. Buradaki görevim boyunca ben ve ekibim Edremit’i hak ettiği yere taşıyabilmek için tüm gücümüz ile çalışacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olması” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241