banner279

Abdullah Öcalan'dan kritik talimat

HEM HÜKÜMETİ HEM DE KANDİL'İ UYARDI

Abdullah Öcalan'dan kritik talimat
 Ağrı Diyadin’de PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmanın ardından, Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan hem hükümet hem de Kandil’e mesaj ilettiği iddia edildi. 

Ağrı'nın Diyadin ilçesindeki çatışmanın ardından hükümet ve HDP tarafından yaşanan sıcak gündeme Abdullah Öcalan da İmralı'dan katıldı. Öcalan, çözüm sürecinde gelinen noktayı işaret ederek hem PKK'yı hem de hükümeti uyardı.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Öcalan’ın KCK'ya gönderdiği mesajda silahlı güçlerin yerleşim birimlerinden tamamen çekilmesini istediği, KCK’nın da sivillerin bulunduğu bölgelere girmeme, seçim süreci boyunca sivillerle temas kurmama ve ''görünmez olma'' yönünde karar aldığı öne sürüldü.

KCK’nın kararının yakın bir zamanda kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi. KCK’nın, Öcalan'ın talebi üzerine ise Diyadin'de halkla temas kuran PKK'lıları da olayla ilgili sorgulandığı bildirildi. KCK'nın yapmaya hazırlandığı duyuruda, hiçbir şekilde bir çatışmanın içerisinde olunmayacağı ilan edileceği belirtildi.

AKDOĞAN 'HDP TERK ET ÇAĞRISI YAPMALI' DEMİŞTİ
Ağrı'da 11 Nisan’da askerler ile PKK ile yaşanan çatışmanın ardından, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) PKK’ya ''Yerleşim yerlerinden çekil'' çağrısı yapması gerektiğini söylemişti. 
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241