banner279

Abdülkadir Selvi: AK Parti'de büyü bozuldu

'CİDDİ BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ'

Abdülkadir Selvi: AK Parti'de büyü bozuldu
 Yeni Şafak yazarı ve Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında AK Parti ile Erdoğan arasındaki krize değinerek Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. 

Yaşanan son olayların halkın zihnini bulandırmaya başladığını ve "Neler oluyor" sorularının sorulmasına yol açtığını belirten Selvi, yazısını şu cümlelerle bitirdi:

"Cumhurbaşkanı-Merkez Bankası tartışması, Hakan Fidan olayı

Ve son olarak çözüm süreciyle ilgili tartışmalar...

AK Parti'nin bir büyüsü vardı. Kitleler AK Parti'yi istikrarın sembolü olduğu için tercih ediyordu. Bu büyü bozuluyor."

ARINÇ'IN ELEŞTİRİSİ GÜNDEMDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzleme Heyeti ve 10 maddelik Dolmabahçe mutabakatının doğru olmadığını söylemesi gündeme bomba gibi düştü. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Erdoğan'ı eleştirmesi ve sorumluluğun hükümette olduğunu söylemesi tartışmaları iyice alevlendirdi.

13 yıllık AK Parti iktidarında yaşanmayan olaylar son bir kaç aydır yaşanıyor. Kamuoyu önünde görüş ayrılıkları bu denli dile getirilmiyordu. AK Parti'den neler oluyor? Herkes olan biteni anlamaya çalışıyor.

AK Parti'ye yakın yakın isimlerden Selvi, son durumu "Büyü bozuluyor" başlıklı bugünkü yazısında kaleme aldı. Tartışmanın hükümetin iradesinin sorgulanmasına ve sürecin seyrine etki yapacağını savunan yazar, yazısını böyle tamamlıyor: 

CİDDİ BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ

"Eğer Erdoğan 7 ay önce Başbakanı olduğu hükümetin, çözüm süreci gibi hayati bir konuda kendisine bilgi vermediğini söylüyorsa, ciddi bir durumla karşı karşıyayız demektir.

Ama izleme komitesindeki isimlerden, Dolmabahçe mutabakatına kadar kendisinin bilgilendirildiğini biliyoruz. Olumlu bakmadığını da muhataplarına ilettiğinden haberdarız.

Bu nedir? AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden bu yana son 3 ayda yaşanan olaylara benzer sürtüşmeler yaşanmamıştı. AK Parti kendi iç tartışmaları ile milleti meşgul etmeyen bir siyasi hareket olmayı başarmıştı. 

BÜYÜ BOZULUYOR

Zaten bu yönüyle topluma güven verdi. Bu millet geçmişte Çankaya ile hükümet arasında yaşanan krizlerden, Cumhurbaşkanı ile Başbakanlar arasındaki sürtüşmelerden dolayı ağır bedeller ödedi. Özal ile Mesut Yılmaz, Demirel ile Tansu Çiller çekişmesi hem ANAP ve DYP’nin sonunu hazırladı hem de bu liderlerin siyasi ömrüne mal oldu. Ecevit- Sezer krizinin ülkeye yaşattığı ağır ekonomik ve siyasi krizi ise hatırlatmak bile istemiyorum. Bu partiler ve liderlerin sonu siyasi hüsran oldu. AK Parti’nin en önemli özelliği millete bir kriz yaşatmaması oldu. Zaten kriz yaşatsa, değil 9 seçimi kazanması, ilk seçimde tepe taklak giderdi.
Ama itiraf etmeliyim ki son olaylar halkın zihnini bulandırmaya başladı.

Neler oluyor sorularının sorulmasına yol açtı.

Cumhurbaşkanı-Merkez Bankası tartışması

Hakan Fidan olayı

Ve son olarak çözüm süreciyle ilgili tartışmalar

AK Parti’nin bir büyüsü vardı. Kitleler AK Parti’yi istikrarın sembolü olduğu için tercih ediyordu. Bu büyü bozuluyor." 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140