banner279

ABD Adana Konsolosu Espinoza Van'da

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana Konsolosu John L.Espinoza, Suriye'ye müdahale tarihi ile ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi.

ABD Adana Konsolosu Espinoza Van'da

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adana Konsolosu John L. Espinoza, Suriye'ye müdahale tarihi ile ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi.

Konsolos John L. Espinoza, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Van'a geldi. Van Belediyesi Meclis Başkanı Cahit Bozbay ile basına kapalı olarak yaklaşık bir saat 20 dakika görüşen Espinoza, ziyaret sonrası İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Görüşmede çözüm süreci ve Suriye konusunu konuştuklarını ifade eden Espinoza, Suriye'ye müdahale tarihi ile ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi. Espinoza, "Benim buradaki seyahatimin esas amacı, kendi görevlerim doğrultusunda buralarda ziyaretlerde bulunmaktır" dedi.

Olası bir müdahaleye Türkiye'nin de katılıp katılmayacağı yönündeki soruya ise Espinoza, "Benim yorum yapmam doğru olmaz" cevabını verdi.

Konsolostaki görevlilerin hala görevleri başında olduğunu ifade eden Espinoza'nın akşam saatlerinde Van'da ayrılması bekleniliyor. - Van

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241