banner279

ABB’den 15 ilde 15 Temmuz fotoğraf sergisi

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi 81 ilde Van’ı anlatıyor

ABB’den 15 ilde 15 Temmuz fotoğraf sergisi
 Anadolu Basın Birliği Van Şubesi yeni yönetimi ile her gün, yeni bir proje ile Van’ın isminin önplanda olmasına büyük katkı sunuyor.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesi Yönetimi, 15 Temmuz darbe kalkışmasının, devlete ve millete karşı büyük bir ihanet olduğunu anlatmak anlamında, 15 ilde 15 Temmuz Fotoğraf sergisi yapacak.


Amaçlarının, Van ve Vanlıların darbeye ve her türlü teröre karşı, yeri geldiğinde nasıl birlik olduğunu anlatmak için, böyle bir proje hazırladıklarını söyleyen ABB Van Yönetimi; “Amacımız Van kentimizi en iyi şekilde anlatmaktır. Van ve Vanlılar yıllardan beridir teröre karşı dik durmayı başarmıştır. Her zaman devletine ve bayrağına sadık olan Van halkı, 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütü tarafından başlatılan darbe kalkışmasında da büyük cesaret göstererek “darbeye hayır” demiştir.

Van halkının, 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütü tarafından başlatılan darbe kalkışmasının başlatıldığı, ilk dakikadan son güne kadar nasıl bir tavır içerisinde olduğunu, görsel anlamda tüm Türkiye’ye anlatacağız. Bu yıl 15 İl ve ardından Ankara’da fotoğraflarımızı sergileyeceğiz. Bu çalışma ile Van’ın tutumunu herkes görmüş olacak. Bu projemiz yaklaşık 6 yıl sürecek bir projedir. Her yıl 15 Temmuz’da 15 İlde Van’ı anlatacak fotoğraf sergisi düzenleyeceğiz. Yılda 15 İl ve bazı büyük ilçeleri de dâhil ettiğimizde, 6 yılda Projemizi tamamlayacağız. Bu çalışma ile 6 yıl boyunca, darbelerin ne kadar kötü olduğu konusu halkın zihninde canlı kalacak. Diğer bir avantajı ise, 6 yıl boyunca Van sürekli güzel ve anlamlı çalışmaları ile Türkiye’nin gündeminde kalacak. İnsanlara, Van ve Vanlıların terörün yanında durmadığını, Van’ın güvenilir bir il olduğunu hissettireceğiz. Böylelikle Van’ın tanıtımının iyi bir şekilde yapılması ile; Yatırımcıların, işadamlarının, sanayicilerin, memurların, doktorların, öğretmenlerin, hemşirelerin, Üniversite Öğrencilerinin, bilim adamlarının Van’a gelmeleri önünde hiç bir çekingenleri kalmamış olacak. İşimiz çok zor ama imkânsız değil” ifadelerine yer verildi. Bu önemli projeyi en iyi şekilde tamamlamayı arzu ettiklerini belirten ABB Yönetimi,  “Bu önemli projede desteklerini esirgemeyen, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Tuşba İlçe Kaymakamlığı, Doğu Şirketler Grubu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Hacıoğlu Unlu Mamülleri, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimine ve Van Havadis Gazetesi’ne teşekkür ediyoruz. Van basınından ve Van halkından destek bekliyoruz.  Bu yıl ki çalışma kapsamında 2016 yıllı için, Van- Erzurum-Artvin- Rize-Trabzon-Giresun-Ordu-Samsun-Sinop- Kastamonu- Ankara- Konya-Antalya-  Mersin-Adana- ve Gaziantep gibi illerde 15 Temmuz fotoğraf sergisini yapacağız. Bu proje sayesinde Van şehrini Türkiye’nin 81 Vilayetiyle kardeş il yapabilme konusunda da önemli bir adım atmış olacağız” açıklamalarına yer verdi.   

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241