banner279

ABB Şubesi’nden Vali Taşyapan’a ziyaret…

Anadolu Basın Birliği Van Şube Yönetimi, Van Valisi İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

ABB Şubesi’nden Vali Taşyapan’a ziyaret…
 Anadolu Basın Birliği Van Şubesi tarafından başlatılan “Anadolu Basın Birliği 81 ilde Van’ı anlatıyor. 15 İlde 15 Temmuz Fotoğraf sergisi” Projesi kapsamında başlatılan çalışmalar hakkında, Vali Taşyapan’ı bilgilendirdi.

    Projenin ilk ayağı olan 15 İlde 15 Temmuz Fotoğraf sergisini gerçekleştiren Anadolu Basın Birliği Van Şubesi, İlk aşamada; Ağrı, Erzurum, Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Amasya, Çorum, Kırıkkale, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Samsun ve Niğde İllerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

    Fırsat buldukça tüm şehirlerde çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Anadolu Basın Birliği Van Yönetimi; “Türkiye’nin 81 ilinde, Van ve Vanlıların 15 Temmuz darbe kalkışması karşısında yaptıkları örnek davranışları ve cesur duruşunu anlatmak için, 81 ilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Van ve Vanlıları her tarafta en güzel şekilde anlatmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Birileri yıkar birileri de yapar. Anadolu Basın Birliği Van Şubesi olarak  her zaman yapan taraf olacağız. Yıkmak bizim anlayışımızda olamaz. Kentimizin iyi bir tanıtıma ihtiyacı vardır. Bizlerde kentimizi iyi yönüyle anlatmak için çalışmalarımızı en güzel şekilde sürdüreceğiz. Projemizin hayata geçmesi konusunda, bize destek olan başta DAKA olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diyen ABB Yönetimi Vali ve Valilik makamına gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü şükranlarını sunduklarını belirtti.

 

    BİR KENTİ KÖTÜ ANLATMAK KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ

    Van Valisi İbrahim Taşyapan, Anadolu Basın Birliği Van Şubesi’ne yaptıkları bu güzel çalışmalardan dolayı kutladıklarını belirterek; “Bir kentin iyi yada kötü bir şekilde tanınmasının en büyük etkenlerden biride basındır. Bir kentte yayın yapan basın organları, yaşadıkları kenti nasıl gösterseler insanlar onunla o kenti tanır. Van şehri çok güzel bir şehirdir. Yeter ki, Van’da yaşayan vatandaşlar, Van’ın güzelliklerini dışarıya iyi bir şekilde yansıtabilsinler. Bir kentle alakalı yapılan kötü haberler kimseye bir şey kazandırmaz. Kentin iyi haberlerle basında yer alması o kentte yaşayan vatandaşlara her bakımdan katkı sunar. Tüm Türkiye Van ve Vanlıların 15 Temmuz’da darbe kalkışması karşısında sergilediği tutumu gördü. Ben burada sizin aracılığınızla bir kez daha Vanlılara teşekkür ediyorum. FETÖ terör örgütü tarafından yapılan darbe kalkışması karşısında, Tüm yurtta olduğu gibi, Van’da da mükemmel bir duruş sergilendi. Bu cesur duruşu fotoğraflarla, il il dolaşarak sergileyen Anadolu Basın Birliği Van Şubesi Yönetimini tebrik ediyorum. Büyük bir sorumluluk üstlenmişler. Tüm Vanlıların bu başarılı ve güzel projeye destek olması gerekir. Valilik olarak bizlerde destek olmaya devam edeceğiz” dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241