banner279

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması sınavı tamamlandı

"Sağlıklı Yaşam" konusunda ve 3 kategoride yapılan yarışmanın 2. Aşama Online Sınavı hafta sonu 81 ilde gerçekleştirildi.

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması sınavı tamamlandı

Bu yıl hem güvenlik hem de sağlık koşullarının artan önemi düşünülerek Ufka Yolculuk'ta farklı bir sınav sistemi uygulandı.

Türkiye de bir ilk olma özelliği taşıyan sistemde, yarışmacılar sınava kendi bilgisayar, tablet ve telefonları ile katıldılar. Yarışmacılar Ufka Yolculuk tarafından özel hazırlanan online bir sınav sisteminde, gözetmenler tarafından verilen kişiye özel kodlarla sınava giriş yaptılar.

SINAV UFKA YOLCULUK WEB SİTESİ ÜZERİNDEN YAYINLANAN TÜRKİYE SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ SINAV MERKEZLERİNDE YAPILDI

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 400 bin öğrencinin başvurduğu yarışmanın 1. aşama sınavında başarılı olan yarışmacıların 2. Aşama Online Sınavları, 81 il, 537 ilçe, 855 sınav merkezinde 2500 gönüllü gözetmenin desteği ile gerçekleştirdi.

SINAV SONUÇLARI 14 TEMMUZ'DA YARIŞMACI SAYFALARINDA GÖRÜLEBİLECEK

İkinci aşama sınava girmeye hak kazanan yarışmacıların sıralama ve puanlamaları, yarışmacı olarak kaydoldukları il ve ilçe üzerinden yapılacak. Sınav soru ve cevapları 5 Temmuz'da yayınlanacak. Sınav sonuçları ise 14 Temmuz'da yarışmacı sayfalarında görülebilecek.

BİNLERCE ÖDÜL SAHİPLERİYLE BULUŞACAK

Türkiye genelinde her kategoride çeşitli hediyeler ve il bazında binlerce ödül, 2. Aşama Sınav sonuçlarına göre sahiplerine ulaştırılacak. 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının Türkiye geneli ödül töreni 15 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Van ve çevre illerde yarışmayı Bilgi Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü organize etti. Yarışma Bölge Danışmanı İbrahim Yertür, "Tamamen gönüllülük esasına göre yürütmüş olduğumuz yarışmada emeği, gayreti ve hassasiyeti ile  sınavımızın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına vesile tüm gönüllülerimize şükranlarımızı arz ederiz. Allah her birinden razı olsun. Dünya ve ahiret işlerinizi kolaylaştırıp maddi ve manevi fetihler ihsan etsin. Ayrıca yarışmamıza değer verip pandemi döneminde ve bu sıcak havalarda bizi yalnız bırakmayıp yarışma heyecanını yaşamamıza vesile olan yarışmacı kardeşlerimize ve velilerine de teşekkür ederiz. Her ne kadar derece alanlara ödülleri takdim edilecek olsa da bu yarışmamız kaybedeni olmayan bir yarışmadır" dedi.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140