banner279

50 okul ‘Beyaz bayrak’ ödülü aldı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve iki kurum elemanlarınca yapılan denetimler sonucunda temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan okullara ‘Beyaz Bayrak’ ödülü verildi.

 50 okul ‘Beyaz bayrak’ ödülü aldı

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen beyaz bayrak ödül töreni programına İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Orhan Bedir, Adem Çiftçi, M. Salih Haskanlı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman ve beyaz bayrak ödülünü almaya hak kazanan okul müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çalışması sonucunda ‘Beyaz Bayrak’ ödülüne yönelik başvuruda bulunan 73 okuldan 50 okulun bu yıl beyaz bayrak ödülünü almayı hak ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, gerek başvuru sayısının gerekse ödüle layık görülen okul sayısında önümüzdeki yıllarda artış beklediklerini ifade etti.

Kırekin, bu oranın önceki yıllara oranla sevindirici ama yeterli olmadığını belirterek, “ Bu okullarımızla gurur duyuyoruz. Hijyenik ortamlarda, sağlıklı, sıhhatli, düzenli, yaşanabilir mekanlarda eğitim-öğretimin sürdürülmesi hem bize sevindiriyor, hem de öğretmen ve öğrenciye daha fazla haz vermektedir. Bu okulumuzda beyaz bayrak almaya hak kazanmış. Alt katından en üst katına kadar her yönüyle nezih bir ortam, hijyenik açısından, nizamı güzel. Görselleri ile desteklenmiş bir ortam. Sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyorsak hijyenik ortamlara ihtiyacımız var. Bilindiği gibi Beyaz Bayrak ödülünü almak için kriterleri yerine getirmek gerekir. Düzenli, estetik, hijyenik bir yapı, okul kantini, çevresi, bahçesi, içme suyu depoları, okulun bütün eklentileri ile öğrencilerin ruhuna hitap etmesi, gibi kriterler söz konusu. Bu kriterleri yerine getiren okullarımız bu ödüle layık görünüyorlar. Beyaz Bayrağı almaya hak kazanan okullarımızın isimleri gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse Sağlık Bakanlığı sisteminde yer almakta. Bakanlık bu okulları sistemde görüyor. Dolayısıyla sizin başarınız bizim başarımızdır. Biz bu okullara gittiğimizde mutlu oluyoruz. Öğrenciler, veliler, öğretmenler mutlu oluyor. Beyaz Bayrak için başvuruda bulunan okul yöneticilerimize, beyaz bayrağı hak eden okullarımızı tebrik ediyorum. Bu çalışmayı yürüten ekiplere teşekkür ediyorum. Umarım bu örneklerden hareketle önümüzdeki yıllarda beyaz bayrak ödülüne yönelik başvurusu sayısı artar, ödül kazanan okul sayımızda çoğalır. Beyaz bayrak alan okullarımız 3 yıl denetime tabidirler. Ödül aldım, işim bitti demek yok. Daha fazla şevkle, çaba göstereceğinizden eminim” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından beyaz bayrak ödülünü almaya hak kazanan okullara ödülleri verildi.Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280