banner279

5 il için “rehber site“ oluşturuldu

Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATU-DER), internet üzerinden Van, Hakkâri, Bitlis, Muş ve Ağrı illerinin turizm değerleri ile ulaşım olanaklarının yer aldığı rehber özelliğinde bir site oluşturdu. VAHATU-DER Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, sitenin turizm faaliyetlerine büyük bir katkısı olacağına inandıklarını söyledi.

5 il için “rehber site“ oluşturuldu
 

Van, Hakkâri, Bitlis ve Ağrı illerini, “Van Gölü Havzası” kapsamında ele alarak bu 5 ilde örgütlenen VAHATU-DER, tanıtıma dönük yeni bir çalışmayı gerçekleştirdi.

Dernek, internet üzerinden Van, Hakkâri, Bitlis, Muş ve Ağrı illerinin turizm değerleri ile ulaşım olanaklarının yer aldığı rehber niteliğinde bir site oluşturdu.

 

“VAN GÖLÜ HAVZASI”

Sitenin en üst kısmında yer alan “kurumsal” seçeneğinin hemen yanındaki “Van” seçeneği ile Van’ın tarihi ve turistik yerleri ile kültürel değerlerini, kaliteli çekim fotoğraflarda görmek mümkün.
Bir sonraki “VAN GÖLÜ HAVZASI” seçeneğinde ise, yine fotoğraflarla 5 il ile ilgili tanıtım yer alıyor. 
Seçenekler; “turlar”, “oteller”, “sınır kapıları”, “ulaşım”, “dağlarımız”, “kayak merkezleri”, “Van kahvaltısı” şeklinde devam ediyor. 
Bu seçenekler tıklandığında, ilgili tüm detaylı bilgiler karşınıza çıkıyor.

 

İL İL TANITIM

Sitede her il, barındırdığı turistik değerler çerçevesinde hem görsel, hem de yazılı olarak tanıtılıyor.
“Hızlı linkler” bölümünde, konaklama, restaurant, alışveriş ve kent rehberi konusunda, güncellenmiş adres ve telefonlar, şirket isimleri yer alıyor.

 

TURLAR VE ULAŞIM

Bir turist için rehber niteliğindeki sitenin diğer önemli iki bölümü ise, “turlar” ve “ulaşım” bölümleri.
“Turlar” bölümünde yer alan tarihi yerler tıklandığında, karşınıza yazılı ve görsel olarak, o kentte yer alan tarihi yer, yerin özellikleri, günü birlik turlar ve saatleri yer alıyor.  
“Ulaşım” bölümünde ise, uçak seferleri, sınır kapıları, seyahat acenteleri, otobüs seferleri ve tren seferlerine ilişkin, temel ve ek seçeneklerle detaylı bilgiler var.

 

“REHBER OLSUN İSTEDİK”
VAHATU-DER Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, site için çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.
Siteyi kısa süre önce oluşturdukları halde büyük bir yankı uyandırdığını ifade eden Tunçdemir, “Sitenin bir rehber niteliğinde turiste kolaylık sağladığını ve bu 5 ilin turizmine büyük bir katkı sunacağına inandıklarını kaydetti.
Sitenin, olası değişiklikler göz önüne alınarak, sıkça günleneceği de ifade edildi.  
Siteye, www.vahatuder.org.tr adresinden ulaşılabiliyor. Ayrıca sitede açıklamalar Türkçe ve İranlı turistler için de Farsça yer alıyor. Özel Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140