banner279

4 çocuğunu, sebze satarak okutuyor

48 yaşındaki Tahir Can isimli vatandaş, yıllardır kendi emeği ile yetiştirdiği sebzeleri satarak hem geçimini sağlıyor, hem de 4 çocuğunu okutuyor.

4 çocuğunu, sebze satarak okutuyor
 İpekyolu ilçesi Şabaniye Mahallesi'nde ikamet eden Tahir Can, yaz aylarında yetiştirdiği sebzeleri satarak geçimini sağlıyor. Sofraların vazgeçilmezleri olan soğan, turp, maydanoz ve marul başta olmak üzere birçok ürün yetiştiren Can, bugüne kadar hiç kimseden destek almadan çocuklarını okutmaya çalışıyor.

5 çocuk sahibi olan Can, biri üniversitede olmak üzere 3 öğrenci daha okutuyor. En büyük oğlu işsiz olan Can, tüm zorluklara rağmen çocukları için çalıştığını söylüyor.
Yaz aylarında iyi mahsul aldığını ve bu mahsulden elde ettiği gelirle hem geçimini sağladığını hem de çocuklarını okuttuğunu anlatan Can, "Ben hayatım boyunca hiçbir yerde çalışmadım. Hep kendi imkanlarımla geçim kaynağımı sağlamaya çalıştım. Babamdan kalma arsamızı bostana çevirerek yıllarca çeşitli ürünler yetiştirdim. Bu ürünler sayesinde çocuklarımı okutmaya çalıştım. Tabi yine de zor oluyor ama çok şükür rabbim yardım ediyor. Bostan sayesinde büyük kızımı okutarak üniversiteye kadar getirttim. Diğer 3 çocuğum ise ilkokul ve ortaokulda okumaktadırlar. En büyük oğlum ise işsiz. Ben de şu an işsizim. Tek geçim kaynağımız yaz aylarında sattığımız bu bostandaki ürünler. Her yıl bu bostanı baştan aşağıya ekiyorum, hiçbir destek almadan ve elde ettiğim gelirle de geçinmeye çalışıyorum. Daha büyük imkanlarım olursa bu işi daha geniş kitlelere yaymak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Çünkü ben yıllardır bostancılık işindeyim. Hangi mahsulün daha iyi olacağını çok iyi bilmekteyim. Daha büyük imkanlara sahip ve bu işi yapmak isteyenlerle tecrübelerimi paylaşmak ve birlikte çalışmak istiyorum. Kış aylarında da hayvan kesip et satarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

/ Haber Merkezi

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241