banner279

36 saat enkaz altında kalmıştı müzikle hayata bağlandı

Van depreminde 36 saat enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılan Metin Çetin, müzikle yaşama tutundu.

36 saat enkaz altında kalmıştı müzikle hayata bağlandı
 Van'da 23 Ekim 2011'de yaşanan depremin ardından 36 saat enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılan Çetin, yaşadığı acıları bağlamasının tellerine döküyor.

"ALLAH SABIR VERSİN"

Depremde birçok arkadaşını ve yakınını kaybettikten sonra çok zor günler geçirdiğini anlatan Çetin, çevresinin verdiği destekle kısa zamanda toparlanmaya başladığını belirtti.

Çelik, Erciş'te sarsıntı sırasında yaşadıklarının "film şeridi" gibi canlandığını ifade ederek, "Depremde ayağımı kaybettim. Aradan 5 yıl geçti. Depremde hayatını kaybeden arkadaşlarıma, yakınlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum." dedi.

"YAKINLARIM YANIMDA HAYATIMI KAYBETTİ"

Depremde enkaz altında sıkışan sağ ayağının kesilmesinin ardından bir yıl boyunca büyük sıkıntı yaşadığını, psikolojik olarak 2 yıl bunun etkisinde kaldığını vurgulayan Çelik, şöyle konuştu: "Kolay değil, bina yıkılıyor ve altında kalıyorsunuz. 36 saat enkaz altında kaldım ve yakınlarım benim yanımda hayatını kaybetti. Çok zor bir olay, Allah kimseye göstermesin. Çok şükür depremin etkisini atlattım. İnsanların iradesi kuvvetli olunca bazı şeyleri atlatıyor. Her şey Allah'tan geliyor. Ne olursa olsun şükrediyoruz. Yanımda iki amcamın oğlunu ve iki arkadaşımı kaybettim. Bunun gibi birçok büyüğümüz depremde yaşamını yitirdi. Herkes için zor bir durum."

"BAĞLAMAM ARKADAŞIM OLDU"

Çelik, depremin acılarını atlatmak için büyük mücadele verdiğini dile getirdi.

Bu konuda herkesin kendisine yardımcı olduğunu anlatan Çelik, "Depremin ardından müzikle ilgilenmeye başladım. Sıkıntılarımı atlatmamda müziğin çok büyük etkisi oldu. Bağlamam benim arkadaşım oldu, onunla duygularımı dile getirmeye çalışıyorum."diye konuştu.

İlçede bağlama kursuna gittiğini belirten Çelik, sözle anlatamadığı birçok duyguyu bağlamasıyla aktarmaya çalıştığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140