banner279

340 İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE SOSYAL KART VERİLDİ

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından bölgede ilk kez ihtiyaç sahibi aileler için sosyal kart uygulaması başlatıldı.

340 İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE SOSYAL KART VERİLDİ

Van Büyükşehir Belediyesi Daire başkanlığına bağlı sosyal hizmet uzmanları ihtiyaç sahibi aileleri yerinde tespit ederek yapılan değerlendirme sonucunda daire başkanlığınca ihtiyaç sahibi ailelere 200 lira limitli sosyal ‘Sosyal Kart’ verildiği ve verilen kartlarla belirlenene marketlerden dilediği şekilde alışveriş yapıldığı ifade edildi.

 Ocak ayından bu yana uzmanlar tarafından tespit edilen 340 ihtiyaç sahibi aileye sosyal kart verilirken, 120 aileye de 100 ile 250 lira arasında yardım yapıldığı 209 aileye de 190 bin TL nakdi yardımda bulunulduğu söylenildi.

 

Kentteki muhtaçlara ulaşmak için tespitlerin devam ettiğini belirten yetkililer “Amacımız kentteki tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak. Bu nedenle bölgede ilk kez sosyal kart çıkarttık. Bu sosyal kartlara aylık olarak para yüklüyoruz. Muhtaç ailelerimizde bu kartlarla kentteki marketlerden alışveriş yapıyorlar” dedi.


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140