banner279

3. Van Tarım-Gıda ve Hayvancılık Fuarı Tanıtım Toplantısı

Van'da 23-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 3.Van Gıda-Tarım ve Hayvancılık Fuarı tanıtım toplantısı yapıldı.

3. Van Tarım-Gıda ve Hayvancılık Fuarı Tanıtım Toplantısı

Van'da 23-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. Van Gıda-Tarım ve Hayvancılık Fuarı tanıtım toplantısı yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Van İl Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantı Rescate Otel'de gerçekleştirildi. Programa Gıda Tarım ve Hayvancılık Van İl Müdürü Fevzi Altuner, Bitlis, Hakkari, Muş illerinin yanı sıra ziraat odaları başkanları, üretici birlik temsilcileri ile kooperatif başkanları katıldı. Toplantı Asya Fuarcılık ve Organizasyon Limitet Şirketi Başkanı Süleyman Güler'in açılış konuşmasını ve fuarın tanıtımını yapması ile başladı. Tarım fuarının gerekliliği başta olmak üzere, amacı ve önemi ile ilgili bilgiler sunan Güler, "İlimiz ve bölgemizde oluşan huzur ve güven ortamı yatırım ve pazar olanaklarını artırmaktadır. Düzenleyeceğimiz fuarlarda bunun en büyük göstergesidir" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Van İl Müdürü Fevzi Altuner de bölgede üretilen ürünler ile yeni tarım teknolojilerinin sergilenmesi ve pazarlanmasında fuarların büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Van'da organik tarım, meyvecilik, sebzecilik, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ile su ürünleri potansiyelinin yüksek olduğunu anlatan Altuner, "Üretim miktarları her yıl artmaktadır. Fuarda bunları göstermek için güzel bir fırsat. Geçmiş yıllarda düzenlenen fuarlarda kazanılan tecrübe ile daha güzel ve etkin bir fuarın gerçekleştirilmesi çabası içerisindeyiz. Fuarın daha güzel olabilmesi için ne yapılabilir? Konusunda görüşlerimizi ortaya koyarak, ilimize yakışır bir fuar yapabilelim. Bu anlamda toplantıya katılanların görüş ve önerilerine her zaman açık olduğumuzu da ifade etmek isterim. Ayrıca fuara katılım ve ziyaret hususunda da hassasiyet gösterilmesini ve bu önemli fırsatın iyi değerlendirilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından toplantı görüş ve önerilerin alınması ile birlikte sona erdi. - Van

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2013, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140