banner279

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ‘” nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti “‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ nedeniyle basın ve kamuoyuna yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

Basına ve kamuoyuna...

Ülkemiz, üç yıl önce 15 Temmuz 2016’da asla unutulmayacak bir gün yaşadı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün dış mihrakların desteğiyle gerçekleştirdiği hain bir darbe girişimine tanık oldu. 

Türkiye'yi bölme ve ekonomik açıdan zora sokarak birtakım mecburiyetlere yöneltme gayreti içinde olanlara karşı üç yıl önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ve Türk milletinin destansı duruşu sayesinde alçak darbe girişimi hayal kırıklığına uğratıldı. 

15 Temmuz gecesi göstermiştir ki, hiçbir ihanet odağı ayağa kalkan millî ruh ve demokrasi inancımızın karşısında duramayacaktır.

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti olarak, sorunların çözümünün ancak ve ancak demokratik sistem içinde olması gerektiğine inanarak; Bir başkasına hayat hakkı tanımayan yaklaşımların ülke gündeminden bir daha gelmemek üzere düşmesi gerektiğini, güvenlik güçlerinin ancak ve ancak vatanın birliğini korumak maksadı ile kullanılabileceğini, milleti oluşturan unsurların tümüne ve milletin değerlerine karşı tüm girişimleri reddettiğimizi, Milli iradenin üzerinde başka bir beşeri gücü kabul etmediğimizi bir kez daha haykırıyoruz.

Söz konusu darbe girişimi esnasında gazilik ve şehitlik mertebesine erişenleri minnetle anıyor; Cenâb-ı Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve sağlık diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280