banner279

120 aşiret PKK’ye ‘Êdî bes e!’ diyecek!

PKK şiddeti konusunda ilk kez toplanacak olan 12 ilden 120 aşiret lideri, PKK’ye “90’lara geri dönüş istemiyoruz” mesajı verecek.

120 aşiret PKK’ye ‘Êdî bes e!’ diyecek!
 Son üç haftadan bu yana ölüm haberlerinin hiç kesilmediği bölge illerinde bugün aşiret liderleri ve kanaat önderleri şiddete karşı sesini ilk kez yükseltiyor. 1984'den bu yana şiddet için hiç biraraya gelmeyen aşiret liderleri ve kanaat önderleri, PKK'nin son haftalarda tırmandırdığı şiddet eylemleri üzerine Şırnak'ta bir araya geliyor.

90'LARI İSTEMİYORUZ

Toplantıda PKK'ye eylemlerine son vermesi ve silahları bir an önce bırakıp çözüm masasına ve siyasi sürece geri dönmesi için çağrı yapılacak. 12 ilden 120 aşiret lideri ve kanaat önderinin yapacağı çağrıda, bölge halkının 7 Haziran'dan bu yana huzurunun kaçırıldığı ve tekrar 90'lı yıllara geri dönüşün arzu edilmediği net bir dille ifade edilecek. Ceylanpınar Saldırısı ile başlayan süreçte örgütün eylemleri ve bölgedeki PKK şiddeti olayları kınanacak.

ANNELER AĞLAMASIN

Yeni Şafak gazetesinin naklettiğine göre bölgedeki kanaat önderleri, aşiret liderleri, iş adamları ve ticaret odası temsilcileri, bu çağrının kısa sürede “Êdî bes e!” (Artık yeter) sloganı ile yaygınlaşacağını ve her kesimden ciddi desteğin geleceğine inanıyor. Çağrı için Şırnak'a giden bölge ileri gelenleri, “Barış ve huzuru için çağrıda bulunacağız ve ölümlerin durması için sesleneceğiz. Anneler ağlamasın diye sesleneceğiz” diyorlar.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241