banner279

VAN GÖLÜ TV SİZLERLE…

VAN GÖLÜ TV SİZLERLE…

VAN’IN TV KANALI VE YÜZÜ OLACAK!

Tarafsız, özgün, cesur ve nitelikli bir basın için yeni bir yolculuğa çıkıyoruz…

Dostlarımızla, mesleğin emektarı profesyonel arkadaş ve kardeşlerimizle birlikte Van’ımıza hizmet etmek için Van’da yeni bir sayfa açıyoruz!

Bu yeni ve çok anlamlı sayfanın adı VAN GÖLÜ TV.

Neden mi VAN GÖLÜ TV?

Kuruluş aşamasında TV adı ne olsun diye kapsamlı istişareler yaparken siz Van’lı hemşehrilerimizin sosyal medya platformlarından özellikle dile getirdiğiniz;

“-TV’nin adı Van’ı çağrıştırsın, içinde mutlaka Van olsun” talebinizi de Van halkına duyduğumuz saygı ve sizin de çorbada tuzunuz olsun; “BİZE, HEPİMİZE AİT OLSUN” diye TV’nin adını VAN GÖLÜ TV koyduk.”

Bu anlamda VAN GÖLÜ TV projesi, bir özlemin son buluşu ve epeyce bir zamandır üzerinde düşündüğümüz fikirsel geçmişi de yıllara dayanan bir çaba ve başarı hikâyesi. Bunun için çok mutlu ve gururluyuz.

Bu vesileyle bundan böyle siz değerli izleyicilerimizle uzun bir aradan sonra şimdi de VAN GÖLÜ TV ekranlarında yeni ve özgün, bir o kadarda anlamlı programlarla bu yeni süreçte birlikte olacağız inşallah.

Van’ın uzun zamandır çok önemli bir ihtiyacı olan TV kanalı aslında ulusal yayın yapacak kadar büyük bir medya kompleksi şeklinde oluşturuldu, düşünüldü ve bu konuda inanılmaz emekler ortaya konuldu.

Sahip olduğu teknik donanım ve altyapı kapasitesiyle harika bir TV tesisi inşa edilmiş. Van için olağanüstü bir kanal kurulmuş ve bütün donanımıyla uyduya hazır hale getirilmiş VAN GÖLÜ TV.

En önemlisi de mesleki donanıma sahip, tecrübeli ve ideal sahibi yetenekli pırıl pırıl genç bir ekiple yola çıkıyor olmamız. Yani en avantajlı yönümüz sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağımız.

Ayrıca istihdama katkı anlamında da birçok gencimize iş imkânı sağlanmış. Tüm bu güzellikleri bir arada görmek beni Van adına hem mutlu etti hem de ortaya çıkaracağımız iyi işler için şimdiden çok heyecanlandırdı.

Tüm bu güzel duyguları yaşarken VAN GÖLÜ TV ekibiyle birlikte ileriye dönük VAN GÖLÜ TV’nin Van için ne anlama geldiğini, yapılacak doğru bir televizyonculukla şehrimizin neler kazanabileceğini, Van’ın vitrini olacak böyle bir donanım ile şehrimizin kazanımlarına nasıl olumlu katkı sunulabileceğini detaylı ve hoş bir sohbette ekip arkadaşlarımızla uzun uzun konuştuk. Ve ortaya genel olarak şöyle bir tablo çıktı.

Ortaya çıkan bu güzel birliktelikten sonra şimdi Van’ın meselelerini doğru bir şekilde gündeme getirme, sorunların çözümü noktasında ilgili ve yetkililere yol gösterme zamanı geldi diyoruz.

VAN GÖLÜ TV ailesi olarak biz, birlikte Van olacağız, değerlerimizi koruyacağız,

Gizli, saklı kalmış, Sümen altı edilmiş meseleleri tüm detaylarıyla şeffaf bir şekilde ortaya çıkaracağız.

Yapacağımız haberler ve programlarla kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olacağız.

Biz, Vanlıların tabiri ile Hâçortlu, İskeleli, Süphanlı, Şahbağlı olacağız.

Bütün farklılıkların kendini ifade edebildiği bir TV kanalı olacağız.

AK PARTİ, HDP, HÜDAPAR, MHP, CHP, SAADET, GELECEK, DEVA, MEMLEKET, İYİ Partililerin ve partili olmayanların konuşacağı, kendini ifade edebileceği TV’si olacağız.

Yalanın, iftira ve dedikodunun değil; hakikatin, doğrunun hâkim olduğu bir TV olacağız.

Kimsenin değil, hakikatin savunucusu, halkın ve hakkın sesi olacağız.

Azınlıkların sesi, kulağı, kalbi olacağız.

Biz hiçbir yayınımızda ırkçılık, dincilik, mezhepçilik, cemaatçilik yapmayacağız.

Allah adıyla, milliyetçilik duygusuyla, ırkçılıkla halkı aldatanlardan olmayacağız.

Toplumsal değerlere saygılı olacak ve aynı düşünmesek te tüm farklıklara karşı saygılı ve tahammüllü olacağız.

Biz; Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Azeri diye ayrım yapan ve ötekileştirenlerden olmayacağız.

Biz, ırkları ve kavimleri birbirini daha iyi tanısınlar ve anlasınlar felsefesine tabi olacağız.

Biz, biz öyle bir TV olacağız ki hep birlikte soran, sorgulayan, eleştiren, hakkı teslim edenlerden olacağız.

Eleştirdiklerimizi sadece daha iyisini yapsınlar diye hataya, yanlışa, ahlaksızlığa düşmesinler diye eleştireceğiz.

Kimseyle kişisel bir hesabımız olmayacak.

Van’ın ve hemşerilerimizin hakkını, kendi hakkımızdan öte arayacağız.

Güçlünün değil, haklının yanında olacağız.

Gücün sözüne değil, sözün gücüne inananlardan olacağız.

Süslü sözlerle konuşanlardan değil, dediklerini yaşayanlardan, hakkı ve bilgiyi paylaşanlardan sonra da hayatına uygulayanlardan olacağız.

Olacağız ki, herkesin birbirine saygılı, tahammüllü, bir arada yaşama ve anlama mücadelesine olumlu katkımız olsun.

Bu vesileyle Van halkından rica ediyorum. VAN GÖLÜ TV hepimizin televizyonu. Yayında görmek istediğinizi bize yazın ve talep edin. Makul ve mantıklı, insanlığa ve ilimize yararlı olacak, gücümüzün yeteceği programları da biz hayata geçirelim.

VAN GÖLÜ TV olarak biz, Van halkının habercilik ve televizyonculuk adına memnun olacağı nitelikli yayıncılığı amaçlıyoruz. Van’ın bütün özelliklerini ve değerlerini ekrana taşıyacağız.

Biz Van olacağız, Van bizde olacak.

VAN GÖLÜ TV adını da zaten bu duygudan alıyor.

Evet, saygıdeğer Vanlılar; biz zor ama bir o kadar güzel bir yola koyulduk.

Büyük emekler vererek Van’da geçmişte yaptığımız faydalı işleri bundan böyle VAN GÖLÜ TV’de devam ettireceğiz inşallah.

Van esnafının, yatırımcısının, sanayicisinin, bütün milletimizin kısacası hepimizin televizyonu olan VAN GÖLÜ TV’ye sahip çıkmaya sizleri davet ediyorum.

Çıktığımız bu yolculuk uzun ve yorucu bir yolculuk. Sürdürülebilir kalıcı hizmet ve başarılar ancak hepimizin ama özellikle de sizlerin katkıları, desteğiyle mümkün olacaktır.

Siz bize sahip çıkın, biz zaten Van halkının yanındayız.

Ayrıca bugüne kadar her türlü baskıya rağmen hakkın ve doğruların yanında olan, dik duruşlarından dolayı bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlara çok teşekkür ediyorum.

Geçmişten bugüne sesimi kısmaya çalışan, yazılarımın yayınlanmasını engelleyen, bilgiden, düşünceden, fikirden ve her türlü hakkaniyetten yoksun, sadece kendini ve şürekâsını düşünen art niyetli insanları da dürüstlüğe davet ediyorum.

Aksi halde sesim(dilim) ve yazılarım hep ensenizde olacak.

https://www.vangolutv.com.tr/canli-yayin/

YORUM EKLE

banner141

banner241

banner140