banner279

VAKİT “ZEYTİN DALI" VAKTİ

                   VAKİT “ZEYTİN DALI" VAKTİ

   Hani hep söylenirya Genel Af istiyoruz diye,Şimdilerde en çok ihtiyacımız olan şey genel af değil; “GENEL BARIŞ". 2002 ÖNCESİNE geri döndük. Herkes biribiriyle kavgalı,herkes biribirine hasım.Bu da haliyle ülkede ekonomiyi,huzuru,kalkınmayı olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

   Ülke yönetiminin 2002 sonrasında göreve getirilen,Bakanlar bürokratlar,yöneticiler,başkanlardan veya aynı duygulara sahip olanlardan yeniden yararlanma yoluna gitmesi gerekir.(Tabiki ihanet edenler hariç" Özellikle Milli Eğitim,Sağlık,Ulaştırma,Ekonomi,İç işleri ve de Dış İşleri Bakanları hizmet ettikleri dönemde ülkemiz büyük bir ivme kazanmıştır.Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmadığı kadar okul,hastane,yol yapılmıştır.Dış borçlar azaltılmış,enfılasyon canavarı dizginlemiş,döviz faiz kontrol altına alınmış ekonomi büyümeye ve güçlenmeye başlamıştı. İçeride ve dışarıda kavgalı olduğumuz kesimler asgariye indirilmişti.Toplumun her kesiminin yüzü gülüyordu. Gelecek kaygısı ortadan kaldırılmış yatırımlar artmaya başlamıştı. “GÜÇLÜ DEVLET GÜÇLÜ MILLET" Sloganı devletin her kesimi tarafından kabul görmüştü. Yeniden o havayı yakalayabilmemiz için küskünlüklerin ortadan kaldırılıp barış ve birlikteliklerin oluşturulması elzemdir.”ZEYTİN DALI" Sloganı devletin en üst kademesinden başlanarak tabana doğru yayılmalı.

   Il teşkilatları önceki dönemlerde olduğu gibi kucaklayıcı olmalı. Emek veren samimi partililer otekilestirilmemeli. Yeniden halkın her kesiminin aynı çatı altında toplayıp kavgaları kamplasmaları bitirecek Il Başkanları atanmalı. Bu başkanlar kendi seçim bölgelerinde “ZEYTIN DALI" sloganı ile her kesimi kucaklayıp her kesimi temsil eden hallerinden anlayan dertleriyle dertlenen temsilcilerden oluşan yeni yönetimler olusturmalılar.

   Bugün  İstanbul,Ankara,İzmir,Mersin,Antalya,Adana,Bursa vb. Metropollerde çok sayıda Kürt kökenli vatandaş yaşamakta. Bunların büyük bir kesmi kendini içinde bulduķları Ak Parti yi destekliyorlardı.Onları temsil eden hallerinden anlayan en kültür ve değer yargılarıyla yoğrulmuş bakanlar olmalı kabinede.Bu seçimde büyük şehirlerdeki sonucu kürt vatandaşların belirlediği gerçeği gözardı edilmemeli.

   Fetöden,Pkk dan dolayı görevden atılan ve mahkeme yolu kapalı olan ;Aslında vatanını bayrağını seven ihanetçi olmayan bir çök mağdur aileninde seçimin kaderindeki etkisi küçümsenmeyecek büyüklüktedir. Bunlarada mahkeme yolu açılıp masum olanlara yeni bir şans ve fırsat verilmeli.”ZEYTIN DALI" belki sembol ama unutulmaması gereken asıl gerçek; Bu ülke, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesindir.Kimse ötekileştirilip küstürülmemeli.

   Bunlar gerçekleştirilip yeniden herkesin kendini değerli hissettiği bir yapı oluşturulursa,2002 sonrasında hızla büyüyen gelişen güven veren emin adımlarla ilerleyen YENI TÜRKIYE ye kaldığı yerden devam edebiliriz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baris Bacan
Baris Bacan - 1 yıl Önce

Sizi en içten dileklerimle selamlar saygilarimi hürmetlerimi sunarim yapmiş olduğunuz açiklamalardan dolayi sizi tebrik eder şükranlarimi sunarim gönlü güzel değerli insan RABBİM yolunuzu açik etsin Sn.MEHMET BİLİCİ

banner241

banner141

banner140

banner280