banner279

Tuşba’daki anaokuluna, eTwinning ödülü…

Van Tuşba Anaokulu öğretmenlerinin eTwinning portalında yapmış olduğu çalışmalar ve aldıkları ödüller sonucunda eTwinning Uluslararası Merkezi Destek Servisi tarafından eTwinning Okulu olma ödülüne layık görüldü.

Tuşba’daki anaokuluna, eTwinning ödülü…

 Avrupa’daki okullar için oluşturulan bir topluluk olan eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunuyor.
 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programi olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edildiği belirtildi. 
 Van İstasyon Mahallesi’nde bulunan okulda eTwinning faaliyetleri okul programına eklendiği, 2020- 2021 yılında da okul Van ilinde en çok “Ulusal Kalite Etiketi” ve “Avrupa Kalite Etiketi” alan okullardan biri olmayı başardığı açıklandı.
 Geçen yıl yürütülen ve okulun kurucu ortağı olduğu “81 Minik El Ele 23 Nisan’da Van’da Birlikte” eTwinning projesi yazılı ve görsel medyada büyük ilgi uyandırdı.
 Okul söz konusu çalışmalar kapsamında halen aktif olarak 7 eTwinning projesinin yürütüldüğü ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140