banner279

Tuşba MEM'de işbirliği protokolü...

Tuşba İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi;Elit World Van Oteli, Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Yiyecek İçecek Hizmetleri, Güzellik ve Saç Bakımı, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanında Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulun ve TED Van Koleji sektörlerle iş birliği kapsamında protokol imzaladı.

Tuşba MEM'de işbirliği protokolü...

  Protokol imzalamaya Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Şube Müdürü Mehmet Baki Karabulak, Hayatın Renkleri Solmasın Dernek Başkanı Osman Turğut, Elite World VAN Otel Genel Müdürü Oktay Aksoy, TED Van Koleji Kurucu Müdürü Önder Özbay, Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler Okul Müdür Vekili Ahmet Arslan, Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selcan Gülseven Kılıç, İlçe Proje Biriminden Hakan Durğun ve okul alan şefleri katıldı.


              Hizmet sektöründeki gelişmeler doğrultusunda mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek olduğunu söyleyen Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, "Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatına dayalı olarak Protokollerimizin amacı okulun eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesidir. İşletmenin ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-İşletme iş birliği protokolü ile sektörün deneyimli, kalifiye, alanında uzmanlaşmış yeterliklerine sahip, sorumlu, nitelikli eleman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmektir. Protokollerimizin kapsamında okul ile işletme iş birliğinde; alanı altında yer alan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları ve hizmet sektöründeki gelişmeler doğrultusunda mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. Ayrıca protokollerimiz yeni teknik ve yöntemlere dayalı atölye iyileştirilmesini, deneyim paylaşımını ve istihdam oda  Hizmet sektöründeki gelişmeler doğrultusunda mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek olduğunu söyleyen Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, " Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatına dayalı olarak Protokollerimizin amacı okulun eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesidir. İşletmenin ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-İşletme iş birliği protokolü ile sektörün deneyimli, kalifiye, alanında uzmanlaşmış yeterliklerine sahip, sorumlu, nitelikli eleman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmektir. Protokollerimizin kapsamında okul ile işletme iş birliğinde; alanı altında yer alan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları ve hizmet sektöründeki gelişmeler doğrultusunda mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. Ayrıca protokollerimiz yeni teknik ve yöntemlere dayalı atölye iyileştirilmesini, deneyim paylaşımını ve istihdam odaklı iş birliğini kapsamaktadır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241