banner279

Tuşba Maske Üretim Merkezi’nden YYÜ’ye maske desteği

Tuşba Kaymakamlığı desteğiyle Tuşba Halk Eğitim Merkezine bağlı Maske Üretim Merkezi tarafından üretilen 5 bin maske, 11 Ocak Dünya Sağlıkçılar Günü'nde Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne, teslim edildi.

Tuşba Maske Üretim Merkezi’nden YYÜ’ye maske desteği

 Van YYÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ümit Haluk İliklerden'in makam odasında düzenlenen teslim törenine, Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Burhan Kırıcı, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, YYÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Dr Ümit Haluk İliklerden, Tuşba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yaviç, Maske Üretim Merkezi sorumlusu Cemile Soysal ve kursiyerler katıldı.

   Bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür eden YYÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Dr Ümit Haluk İliklerden, “Hem ülke hem de dünya insanları olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Bu zor zamanlarda birçok şeyden fedakârlık ettik. Bizler genelde kişisel fedakârlıklarla bu günleri atlatmaya çalışıyoruz. Sağlık çalışanları bir maskeyi 1-2 saat takmak bile bize ağır gelirken maskenin teli yüzünde derin izler bırakan, koruyucu kıyafet içinde buram buram ter döken, günlerce evladını bağrına basamayan ve canından olan sağlık çalışanlarımızdır. Sizlere de bu anlamlı günde bizleri unutmayarak üretmiş olduğunuz maskeleri bizlere ve çalışanlarımıza destek amaçlı getirdiğiniz için teşekkürlerimi bir borç  bilirim” dedi.

   Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu ise, “Her zaman bizlerin sağlığı için koşturan bu insanlara bir günle ya da sadece bir mesaj atıp kutlamakla değil, yapmamız gereken görevlerimizi de yaparak yardımcı olmalı ve  minnetimizi bu şekilde ifade etmeliyiz. Bizler de Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Maske Üretim Merkezimiz tarafından üretilen maskelerimizi ve sağlık çalışanları için üretilen koruyucu kıyafetleri, Dünya Sağlıkçılar Günü'nde sağlıkçılarımızı yalnız bırakmamak babında bir teşekkür mahiyetinde kendilerine sürpriz yaparak kendi üretimimiz olan 5 bin maskemizi kendilerine teslim ettik” ifadelerini kullandı.  

  Maske Üretim Merkezi tarafından üretilen maskeler YYÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Dr Ümit Haluk İliklerden'e teslim edildikten sonra hastanede tedavi gören vatandaşlar ve sağlık çalışanlarına dağıtıldı. Ayrıca sağlık çalışanları için üretilen koruyucu kıyafetlerden de numuneler tanıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241