banner279

Tuşba'da parklara kamera sistemi kuruldu

Tuşba Belediyesi, ilçedeki tüm parklara kamera sistemi kurarak, hem parkların güvenliğini sağlamayı hem de meydana gelebilecek asayiş olaylarının önüne geçmeyi hedefliyor.

Tuşba'da parklara kamera sistemi kuruldu

Tuşba Belediyesi, kamu kaynaklarıyla yaparak halkın hizmetine sunduğu parkların, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edilmesi üzerine ek önlemler almaya başladı. Bu anlamda parklara kamera sistemi kuran Tuşba Belediyesi, bu sayede hem parkların güvenliğini sağlamayı hem de yaşanabilecek asayiş olaylarına anında müdahale etmeyi amaçladığını açıkladı. 
Belediye olarak mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda atıl durumda olan alanların güzel birer parka dönüştürülerek halkın hizmetine sunulduğunu belirten Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Ancak yıl içerisinde birçok parkımızda bulunan masa, kamelya, çöp kovaları ve ağaçlar kırılarak tahrip edildi. Belediye olarak aldığımız güvenlik tedbirlerinin yanı sıra kamera sistemi de kurarak halkımızın yararına yapılan bu hizmetin tahrip edilmesinin önüne geçtik. Halkımızın ve özellikle çocuklarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak adına her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Zabıta ve özel güvenlik ekiplerimiz parklarımızı 7 gün 24 saat süreyle izliyor. Herhangi bir olumsuzluk anında müdahale ediliyor ve gerektiğinde hızlı bir şekilde kolluk kuvvetlerine haber veriyor” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140